Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Dopisy

Dopisy

Nepřesná informace

Článek Motoivest II (Respekt č. 6/96) mne svým obsahem velmi nemile překvapil. Pan redaktor Macháček v tomto článku mj. uvádí, že „…z Ekoagrobanky tehdy odcházely, podle slov jejího posledního generálního ředitele, značné sumy na nejrůznější zahraniční konta…“.Sděluji Vám, že zveřejněný odstavec se nezakládá na pravdě. Pan redaktor Macháček mi telefonicky potvrdil, že tuto informaci převzal z televizního vysílání TV NOVA, kde byla zveřejněna informace o tom, že Ekoagrobanka vyváží valuty do zahraničí. Ze strany EAGB byla ale tato informace uvedena na pravou míru v tom smyslu, že se jedná o standardní operace, kdy EAGB vozí valuty, které získá ze směnárenské činnosti na území České republiky, do zahraničí a ukládá je na konto EAGB, vedené u zahraniční banky. Tyto prostředky slouží ke krytí zahraničních operací klientů EAGB.

Ing. Břetislav Bačák, bývalý vrchní ředitel Ekoagrobanky

Extremistou snadno a rychle

V Respektu č. 7/96 napsal Petr Zídek v článku Směr EU, že kdo nesouhlasí se vstupem České republiky do Evropské unie, je extremista. Myslel sice zřejmě především politiky, ale jeho výrok na sebe může vztáhnout každý, kdo nepovažuje evropskou integraci ve smyslu vzniku evropského superstátu za přínos evropské civilizaci.Důvodů proti evropské federaci je…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.