Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Domov

Zfetované gymnázium a úplatní novináři

Pokud bereme vážně vše, co zazní z úst poslanců ve sněmovně, pak by se gymnázium Voděradská v Praze 10 mělo připravit na brzkou razii protidrogového komanda. Podnět k zásahu poskytl minulé úterý poslanec sociální demokracie Jiří Vyvadil, který v debatě o návrhu svého kolegy Pavla Severy (KDU-ČSL) na zpřísnění postihů za držení a distribuci drog prohlásil: „Mé dceři je čtrnáct let. Přišla za mnou a řekla mi, že je ve své třídě jediná, která nekouří a nebere drogy.“ Situace ve strašnickém gymnáziu ovšem zřejmě nebude tak dramatická, jak to pan poslanec líčí: jeho dcera Nikol, která zmíněný ústav - stejně jako druhá Vyvadilova dcera - navštěvuje, minulý pátek v rozhovoru s ředitelkou školy připustila, že s tatínkem o kuřácké zálibě svých kamarádů jednou nezávazně hovořila, o drogách prý ale nepadlo ani slovo.Ředitelka gymnázia Voděradská Helena Svobodová je přesvědčena, že její studenti (o to víc pak čtrnáctiletí) s drogami žádné velké problémy nemají: "Na podzim mi jedna maminka říkala, že se jí syn svěřil, že by pro něj nebyl problém drogu sehnat. Okamžitě jsme spolu s výchovnou poradkyní a psychologem udělali mezi žáky průzkum, který ovšem žádné rozšířené problémy s drogami nepotvrdil. Jestli má pan Vyvadil v tomto směru nějaké poznatky, měl to nejdřív říci nám, a ne v parlamentu. Přesto se chci obrátit na policii a požádat o případnou spolupráci."Poněkud nešťastné vyznění svého projevu uznává i sám poslanec Vyvadil. Rozhodně však trvá na tom, že na parlamentní půdě…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.