Zdeňka Poslušného přišel pokus o kariéru na Úřadě vlády draho. V křesle šéfa Mezirezortní drogové komise si nepobyl ani čtrnáct dní a už musel odstoupit kvůli podezření, že se v minulosti podílel na dopingu vrcholových sportovců. Ustavenou vyšetřovací komisí byl sice minulý měsíc prohlášen za nevinného, návrat do funkce mu však nikdo nenabídl. „Třeba by o to ani nestál,“ vysvětluje zdrženlivost šéf vládní kanceláře Luděk Vychodil, který letos na podzim Poslušného do Strakovy akademie přivedl a Václavu Klausovi ho představil jako svého „spolehlivého olomouckého známého“. Teď pro něj vidí jediný schůdný postup: „Může se zúčastnit výběrového řízení, které jsme na jeho funkci právě vyhlásili,“ řekl minulý týden na adresu svého bývalého chráněnce.

Skočit výš

Obvinění, kterým musel Zdeněk Poslušný čelit, byla na první pohled poměrně závažná. Krátce po jeho jmenování do čela protidrogové komise letos v říjnu otiskly Lidové noviny informace shromážděné před čtyřmi lety Antidopingovým výborem. Tedy institucí, která se ještě za federace pod vedením Františka Mikloška pokoušela zmapovat situaci v československém vrcholovém sportu sedmdesátých a osmdesátých let. Je všeobecně známo, že tehdejší ČSSR přešla na úspěšný model NDR a Sovětského svazu, jejichž atleti, vzpěrači a koulaři ohromovali svět. Kromě tréninkové píle se na sportovním pokoření buržoazního Západu podepsal i perfektně propracovaný a státem řízený systém dopingu (především užívání anabolických…

51.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 24 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

51.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 24 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Martin Kontra

editor

kontra-1 (kopie)
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 392

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte