Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Domov

Doping úřednické poslušnosti

Zdeňka Poslušného přišel pokus o kariéru na Úřadě vlády draho. V křesle šéfa Mezirezortní drogové komise si nepobyl ani čtrnáct dní a už musel odstoupit kvůli podezření, že se v minulosti podílel na dopingu vrcholových sportovců. Ustavenou vyšetřovací komisí byl sice minulý měsíc prohlášen za nevinného, návrat do funkce mu však nikdo nenabídl. „Třeba by o to ani nestál,“ vysvětluje zdrženlivost šéf vládní kanceláře Luděk Vychodil, který letos na podzim Poslušného do Strakovy akademie přivedl a Václavu Klausovi ho představil jako svého „spolehlivého olomouckého známého“. Teď pro něj vidí jediný schůdný postup: „Může se zúčastnit výběrového řízení, které jsme na jeho funkci právě vyhlásili,“ řekl minulý týden na adresu svého bývalého chráněnce.

Skočit výš

Obvinění, kterým musel Zdeněk Poslušný čelit, byla na první pohled poměrně závažná. Krátce po jeho jmenování do čela protidrogové komise letos v říjnu otiskly Lidové noviny informace shromážděné před čtyřmi lety Antidopingovým výborem. Tedy institucí, která se ještě za federace pod vedením Františka Mikloška pokoušela zmapovat situaci v československém vrcholovém sportu sedmdesátých a osmdesátých let. Je všeobecně známo, že tehdejší ČSSR přešla na úspěšný model NDR a Sovětského svazu, jejichž atleti, vzpěrači a koulaři ohromovali svět. Kromě tréninkové píle se na sportovním pokoření buržoazního Západu podepsal i perfektně propracovaný a státem řízený systém dopingu (především užívání anabolických…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 24 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 24 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.