Pro školáky ve východočeském Vamberku skončil letošní rok divoce: místo prázdninového loučení padaly rány, místo rozdávání květin se vyšetřovalo. Trest učitelky Nadi Böhmové (45) nad dvěma žáky páté třídy se stal nejzávažnějším školním incidentem v České republice posledních let. Oběti rituálního bití jsou dnes v péči psychologa a nad další kariérou přísné pedagožky se vznáší otazník.

Špalky u ohně

Ve čtvrtek 29. června dopoledne si pátá třída vamberské školy vyrazila na výlet k blízkému hradu Potštejnu. Dva žáci, Robin Jelínek a Michal Matoulek, se na túru oblékli příliš teple a učitelka Böhmová je pustila domů zbytečný oděv odložit. Se zbytkem třídy se pak měli sejít na nedalekém mostě.Zatímco děti s pedagožkami (výletu se účastnila ještě jedna učitelka) mlsaly v cukrárně za mostem zmrzlinu, Robin s Michalem dorazili na smluvené místo, a když spolužáky nenašli, vydali se na hrad sami. Naďa Böhmová poslala po marném čekání kolegyni s třídou do Anenského údolí opékat buřty a sama se vypravila kluky hledat. Když je pak na hradě našla, nařezala jim v rozčilení na zadek: vzhledem k předešlému strachu pochopitelný trest. Za ostatními dětmi dorazila trojice během půl hodiny. Navzdory poměrně dlouhému času vztek z paní učitelky nevyprchal. V Anenském údolí proto nad provinilci vynesla další verdikt.O tom, co se vlastně u ohýnku stalo, dnes vypovídají jenom děti. Naďa Böhmová totiž s odvoláním na špatnou zkušenost s TV Nova nechce událost komentovat, a…

31.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 21 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

31.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 21 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Petr Třešňák

redaktor

tresnak
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Od roku 1995 jich napsal/a 1560

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte