Minulý týden

Minulý týden

V žebříčku ratingové agentury Standard and Poors předstihla Česká republika Čínu a zařadila se těsně za Thajsko. Z Velkého Meziříčí se přes víkend ztratily dva patnáctitunové mosty. Na Vyšehradě byl pohřben komik Jára Kohout. V Karlových Varech se čtyřicetiletý muž střelil do hlavy jateční pistolí a natočil se při tom na video. Oteplilo se. Policie varovala ženy před blížící se vlnou letního sexuálního násilí. V zahrádkářské kolonii u Teplic vyhrabaly slepice funkční granát z první světové války. Na území Česka vstoupilo sedmdesát účastníků mezinárodního Pochodu Evropou za bezjaderný svět. Václav Havel se přestěhoval z úředního bytu do své vily na Ořechovce. Radnice v Chrudimi vydala příkaz k likvidaci unikátní kolonie havranů, neboť ptáci svým krákáním rušili obyvatelstvo tamějšího sídliště. Ve Žďáru nad Sázavou se uskutečnilo první setkání českých a moravských Keltů po dvou tisících letech. Slovenský premiér Vladimír Mečiar oznámil, že se prozatím nehodlá setkat s Václavem Klausem.

Nepřejeme si být členem Severoatlantického paktu pouze proto, abychom byli chráněni, ale chceme se i sami na ochraně společných hodnot podílet, řekl prezident Havel při projevu na konferenci NATO v belgickém Monsu. Prostějovská kasárna byla napadena smrtícím meningokokem C; jeden voják zahynul, sedm dalších bylo hospitalizováno. Profesní organizace zdravotních sester požádala ministra zdravotnictví Rubáše, aby se zasadil o zvýšení platů zdravotních sester. V Brně…

18.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

18.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Ivan Lamper

editor

Ivan Lamper
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2073

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte