Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Ekonomika

Sex v ekonomice

Před několika měsíci přijel na návštěvu České republiky nejbohatší muž Spojených států, šéf firmy Microsoft Bill Gates.

Před několika měsíci přijel na návštěvu České republiky nejbohatší muž Spojených států, šéf firmy Microsoft Bill Gates. Při této příležitosti se v médiích objevily i některé informace o jeho soukromém životě: ředitel jedné z největších počítačových firem na světě uskutečnil svou nabídku k sňatku přes počítač. Adresátem nebyl nikdo jiný než Melinda Frenchová, manažerka společnosti Microsoft. Jde o náhodu, nebo o nový způsob námluv?

Partnerům to svědčí

Podle německého týdeníku Wirtschaftswoche se dnes stále více budoucích manželských párů potkává právě na pracovišti. Studie univerzity v Giessenu z roku 1994 dokonce ukazuje, že v Německu každý třetí pracující měl v uplynulých deseti letech milostný poměr s některým ze svých kolegů na pracovišti. Důvodem je podle profesora psychologie z univerzity v Mnichově, Lutze von Rosenstiela, rostoucí podíl zaměstnaných žen a skutečnost, že lidé v práci tráví mnohem více času než dříve.Výhoda navazování milostných vztahů v zaměstnání spočívá hlavně v tom, že oba partneři vědí, s kým si to vlastně začínají. „Nikde,“ říká profesor Rosenstiel, „se nepoznají silné a slabé stránky člověka tak dokonale jako při práci.“ Kromě toho těsná spolupráce podporuje profesionální i lidský růst obou partnerů. Personální oddělení podniku tomu neúmyslně napomáhá, neboť, jak argumentuje Američanka Lisa Mainiero v knize Love in the Office, firmy si zaměstnance vybírají podle toho, zda se hodí do týmu. „Jakýkoli podnik,“ vyvozuje z…

15.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

15.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte