Tomáš Kulka (*1948 v Praze) je synem česko-izraelského spisovatele a historika Ericha Kulky. Začal studovat na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, ale po sovětské invazi odešel do Velké Británie, kde vystudoval filozofii vědy u Sira Karla Poppera a ekonomii na London School of Economics. V r. 1972 se přestěhoval do Izraele, kde pokračoval ve studiu na Hebrejské univerzitě v Jeruzalémě (M. A., PhD.) a pracoval jako zpravodaj Radia Svobodná Evropa pro Blízký východ (1972–91). Po ukončení studií přednášel v Jeruzalémě formální logiku, dějiny moderní filozofie, filozofii vědy a estetiku. V r. 1988 přešel na univerzitu v Tel Avivu, kde na katedře filozofie založil obor filozofie umění. V roce 1992 přednášel i na UK a na Středoevropské univerzitě v Praze. Publikoval odborné práce z filozofie vědy, estetiky a filozofie jazyka v britských a izraelských odborných časopisech, v pražském nakladatelství Torst vydal český překlad své knihy Umění a kýč (1994). Čtenáři Respektu se s jménem T. K. poprvé setkali počátkem roku 1991 - díky jeho reportážím z války v Perském zálivu.

Co Izraeli přinesla dohoda s Palestinci z Osla?

Za prvé: bez ní by nešlo uzavřít mírovou dohodu s Jordánskem. Ta byla skutečně podmíněna tím, že Palestinci a Izraelci začali jednat o míru, protože jinak by si ji král Husajn politicky nemohl dovolit.Za druhé: díky dohodě velmi zeslábl arabský bojkot Izraele. Izrael začíná mít styky v Perském zálivu, jedná o…

14.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

14.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte