Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Rok 1993 očima české společnosti

Rok 1993 očima české společnosti

Ve znamení stability: přibývá spokojených i nespokojených

Občanská demokratická aliance je dnes mezi stranami, podobně jako ministr zahraničí Josef Zieleniec mezi politiky, takzvaně na vzestupu. V řeči sociologických dat to znamená, že sice pomalu, ale neustále roste počet jejích příznivců. Relativně vysoké a dlouhodobě stabilní podpoře se těší rovněž vláda a prezident. Nejpopulárnějším ministrem je Vladimír Dlouhý a nejméně oblíbeným politikem zůstává Miroslav Sládek. Vyplývá to - mimo jiné - z nejnovějšího šetření Střediska empirických výzkumů (STEM), které bylo tentokrát zaměřeno především na otázku, jak česká veřejnost hodnotí první rok samostatného českého státu.

Kromě svobody všechno špatně

Globální hodnocení loňského roku vyznívá podle údajů STEM vcelku optimisticky. Téměř šedesát procent - tedy tři lidé z pěti - jej v osobní rovině považuje za úspěšný a jen o dvě procenta méně se domnívá, že „rok 1993 přinesl úspěch v rozvoji celé naší společnosti“. Podle analytiků střediska se tak znovu potvrzuje, že spokojenost s celkovým vývojem společnosti je přímo úměrná míře spokojenosti v osobním životě. Podíváme-li se však podrobněji na konkrétní položky veřejného i privátního života, zjistíme, že za obecně deklarovaným uspokojením se skrývá relativně značná nespokojenost.V soukromém životě vloni Češi zaznamenali pozitivní změny pouze v kategorii nazvané „pocit svobody“ - 38% populace registrovalo zlepšení,…

05.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 20 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

05.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 20 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte