Zátah na heroin v mikulovském Snack baru

Protidrogová brigáda zničila jednu větev Balkánské cesty

Janu Malému přinesli objednané jídlo pár minut po dvanácté odpoledne. Právě když se chystal k prvnímu soustu, rozrazila dveře restaurace černě oděná postava se samopalem v ruce. Ve stejné chvíli vyskočili od několika stolků nenápadní pánové, vytáhli pistole a namířili je na tři odcházející hosty. Kolem samopalníka vběhlo do lokálu několik mužů v baretech a neprůstřelných vestách. Někdo zařval: Nehýbejte se, policie! J.Malý si podle vlastních slov připadal „jako ve filmu“. Ale nebyl to film. Spolu s ostatními návštěvníky mikulovského Snack baru se pan Malý ve středu 11.srpna stal náhodným svědkem protidrogové akce Zátah. Českým a rakouským policistům se během ní podařilo zatknout dohromady pět šéfů gangu zabývajícího se pašováním heroinu.

Patnáct minut na nový plán

Akce „Zátah“ prý byla letos nejúspěšnějším případem protidrogové brigády české kriminální policie. Připravovala se v úzké spolupráci s rakouskými kolegy a šlo v ní o víc než jen o jednotlivou zásilku narkotik. Policie se dostala na stopu bossům jedné ze „stezek“ tzv. Balkánské cesty, kterou se přes nás pašují drogy z jihu na sever a na západ.„Podařilo se nám zjistit, kde se sejde vedení celého gangu,“ říká kapitán Jiří K., zástupce vedoucího odboru drog, který celé akci velel. "Potřebovali jsme je zatknout všechny najednou, protože většina z nich žije v současné Jugoslávii a…

34.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 27 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

34.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 27 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte