Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Ekonomika

Reklama - byznys na plné obrátky

Reklama - byznys na plné obrátky

Práce v reklamě nejsou jen pohádkové příjmy

Přechod na tržní ekonomiku mimo jiné znamená, že spotřebitelé v Čechách přestávají zboží shánět a začínají si s rozmyslem vybírat. Pro výrobce je stále těžší zboží prodat, a tak se dnes bez reklamy již obejde málokdo. Práce v reklamě zažívá ohromný boom. Největší reklamní agentury s pouhými desítkami zaměstnanců dosahují stejného obratu jako některé podniky s desetinásobným počtem lidí. Příjmy zaměstnanců o mnoho překračují český průměr. Počet reklamních agentur již přesahuje západoevropský průměr. Je jisté, že někdo musí z kola ven.

Příliš mnoho cizích slov

Během dvou let „obohatili“ reklamní specialisté češtinu o celou řadu cizích slov převzatých z pravlasti reklamy - z USA. Bez znalosti těchto termínů nelze reklamu na špičkové úrovni vůbec dělat. Podobně jako v jazyce počítačových odborníků čeština odpovídající termíny nezná. Ani je znát nemusí, nikde na světě je nepřekládají. Angličtina je mezinárodní řečí reklamy.Na reklamním trhu neuspěje ten, kdo si myslí, že veškerá činnost spočívá ve vymýšlení a realizaci poutavého plakátu nebo televizního klipu. Velká reklamní agentura musí mít především odborníky, kteří se zabývají marketingem, neboli výzkumem trhu. Pod marketingové činnosti spadá například analýza konkurence, odhad klientova postavení na trhu, odhad šancí na prosazení nového výobku, nebo tzv. segmentace zákazníků a spotřebitelů: jde o to rozhodnout,…

25.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 28 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

25.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 28 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte