Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Senátoři se živí, jak umějí

Senátoři se živí, jak umějí

Z Federálního shromáždění na ministerstva, do vládních komisí nebo do Kozaku Klatovy

Poslanec bývalého Federálního shromáždění za Levý blok PhDr.Miloslav Ransdorf, CSc. se nedávno vrátil z Běloruska, kde ve službách firmy Consus uzavřel dohodu o prodeji kožených kufříků z Kozaku Klatovy. „V Bělorusku je již poměrně stabilizovaná vrstva drobných a středních podnikatelů, kteří nezbytně takovéto komodity potřebují ke svému profesionálnímu působení. Platby budou realizovány v konvertibilní měně a předem,“ vysvětluje přední komunistický intelektuál. Pobyt ve Federálním shromáždění jej naplnil značnou skepsí a do prozatímního senátu by nešel v žádném případě. „Osobně bych si přál, aby bylo lidstvo už jednou provždy od politiky osvobozeno,“ svěřil se. O týden později právě on na zasedání ÚV KSČM vedl útok na Jiřího Svobodu. Jak napovídá tato epizoda, zánik Federálního shromáždění zasáhl nejen do života tří stovek jednotlivců, ale do celých organismů politických stran. Lidová nechuť k „darmožroutům“, kteří se hledí sociálně zabezpečit přechodem do senátu, je jen jednou z obtíží, které politickým stranám zánik Federálního shromáždění přinesl.

Nejdříve ODA, pak další

Díky svému neúspěchu ve volbách do FS musela Občanská demokratická aliance (ODA) problém, co se svými špičkovými politiky, řešit již loni v létě. Většinu jich v koaličních jednáních prosadila do exekutivních funkcí, a tak jí nakonec nic nebránilo zaujmout…

11.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 19 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

11.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 19 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte