Skoro nikdo nepotřeboval Prostor

Logický osud předčasného deníku

Od 1.dubna do 12.prosince vycházely „noviny, bez kterých se určitě neobejdete“ - deník Prostor. Svoboda tisku přinesla mnohé zrody i zániky periodik. Prostor je v tomto ohledu asi nejpozoruhodnější epizodou končícího roku.Začínal na zhruba sto tisících, skončil na patnácti tisících výtisků. Vydavatele - Panok Press, a.s. - stál přibližně dva milióny týdně. Dál to nešlo. Nespekulujme ale nyní, o kolik by prodloužila jeho existenci větší finanční střízlivost redakce. Na to, že se Prostor u čtenářů neprosadil, neměla jednoznačný vliv.

Ještě nejsme světoví

Je škoda, že už nevychází, říkají ti, kteří Prostor sledovali pravidelně. Když však hovor přejde od obecného pocitu k faktům, ukazuje se zajímavá věc: všichni litují, ale všichni kritizují.Mnohé otravovala velikost deníku, jeho světový formát, který přitom umožňuje především kvalitativně jinou práci s fotografií. Prostor, obrazově vedený Pavlem Štechou, toho excelentně využíval. Obecná lhostejnost k obrazové stránce je pro nás ovšem příznačná: celé generace byly odchovány deníky s šedivými, neostrými, ušlápnutými fotografiemi. Prostor, noviny městského charakteru, prostě nenašel příliš pochopení pro to, že v dopravních prostředcích se jím většinou muselo listovat naučeným grifem.Ten, kdo sleduje ekonomiku, říká, že ekonomická rubrika Prostoru nebyla dobrá, že jí chyběly osobnosti, jasná koncepce. Kdo sleduje politickou scénu,…

v52.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 20 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v52.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 20 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte