Tandem Clinton - Gore

Demokraté znají své kandidáty

Poslední výzkumy veřejného mínění odrážely výsledky dostihu na úřad prezidenta Spojených států jako nerozhodnou hru. Republikán George Bush, arkansaský demokrat Bill Clinton a texaský milionář Ross Perot měli všichni po 30% podpory. Ve čtvrtek však Perot oznámil, že nebude kandidovat, neboť by v listopadových volbách nezvítězil. Favoritem tedy zůstává George Bush, ale minulý měsíc byl velmi příznivý pro Billa Clintona.

Clinton vítězem na sjezdu strany

Především, Clintona nepostihlo nic zlého - bývalé kabaretní tanečnice neprohlašují, že s ním měly pletky, žádné uhýbání před vojenskou službou ve Vietnamu, žádné přihlouplé omluvy za to, že sice kouřil marihuanu, ale nešlukoval. Zatímco prezident Bush byl v Evropě a nyní je s Jimem Bakerem ve Wyomingu na prázdninách, předvolební sjedzd Demokratické strany přinesl Clintonovi obrovskou vlnu veřejného zájmu.Navíc byla široce oceněna jeho volba senátora Ala Goreho ze státu Tennessee na funkci viceprezidenta. Obecná zkušenost radí vybrat vždy takového partnera, který vyváží vlastní výhody a nevýhody. Například v roce 1988 demokraté doplnili mladšího, liberálního kandidáta Michaela Dukakise ze Severu starším, konzrvativním Lloydem Bemtsenem z Texasu a republikáni připsali na volební llístek vedle George Bushe mladšího, konzervativního Dana Quayla ze Středozápadu.Clinton si naopak vybral někoho, kdo se mu zdánlivě velice podobá. V Demokratické…

v29.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 14 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v29.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 14 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte