Software Made in Buchenwald

Elektronická propaganda německých a rakouských neonacistů

Otázka: Míří k tobě turecký kluk. Co uděláš?Odpověď: a) Projdu kolem něj. (Komentář: Hanba!)b) Dám mu ampuli s cyankáli a řeknu, že je to bonbón. (Komentář: Výborně, zabít tu tureckou pakáž!)c) Zmlátím ho! (Komentář: Příliš humánní pro ty hajzly!)Made in Buchenwald, s dodatkem Copyright bei Hitler und Hess, je jedna z „firemních značek“ počítačových her s nacistickým a ultrapravicovým obsahem, které už asi tři roky straší v německých i rakouských školách a dětských pokojích. Pravicoví extremisté už dávno přišli na to, že osobní počítač je ideální médium propagandy: tento způsob šíření informací prakticky znemožňuje zjistit jejich původce. Postup je zcela prostý. Stačí pirátsky zkopírovat libovolnou počítačovou hru a na tutéž disketu, která má zpravidla ještě volnou kapacitu, přidat příslušný „politický program“. O distribuci této propagandy se pak postarají samy děti. Obvykle si totiž kopírují celé diskety a právě tím se politické „hry“ šíří.

Digitalizovaný nacismus

Chtějí-li se o distribuci „hnědých“ her postarat odborníci, mají k dispozici tzv. mailbox (přihrádka elektronické pošty), což je počítačový systém dosažitelný prostřednictvím veřejné telefonní sítě. Vedle počítače a telefonní linky je zapotřebí odpovídající software a modem. S touto výbavou jsou účastníci schopni komunikovat s centrálním počítačem mailboxu - mohou data předávat i získávat.…

v17.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 16 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v17.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 16 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte