Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Zahraničí

Major signálem pro Bushe

Major signálem pro Bushe

Další americké primárky: po New Yorku se blíží Kalifornie

Bill Clinton je po vítězství v newyorských primárkách z minulého úterý zase o jeden váhavý krůček blíže svému cíli - souboji o prezidentský úřad s jeho současným držitelem Georgem Bushem. Pro Clintona hlasovalo v New Yorku 41% demokratických voličů, zatímco jeho hlavní protikandidát, bývalý kalifornský guvernér Jerry Brown, dostal 26% hlasů. Mezi nimi se na druhém místě s 29% umístil ještě bývalý senátor za Massachusetts Paul Tsongas. Oficiálně již sice z kampaně odstoupil a v New Yorku vůbec nekandidoval, ale jeho jméno zůstalo na volebních seznamech.

„Nevolte Billa Clintona“

Clinton zvítězil navzdory další vlně obvinění z úniku před vojenskou povinností a čerstvému odhalení, že kouřil marihuanu. Clinton připustil, že jako stipendista v Oxfordu marihuanu skutečně jednou či dvakrát okusil a na svou obhajobu poskytl ne právě přesvědčivé vysvětlení, že prý při tom „nešlukoval“. Podařilo se mu rovněž odrazit nařčení, že jako guvernér zneužíval svého postavení ke shánění klientů pro advokátní kancelář své ženy a ke zvýhodňování svých stoupenců, kteří finančně podporovali jeho kampaň. Brown Clintona obvinil, že se „plazí a žebrá“ na Wall Streetu o příspěvky na volební kampaň a nazval ho „králem šmejdu“.Brown založil svou kampaň na třech hlavních bodech: náhrada současného daňového systému jednotnou třináctiprocentní daní z příjmu a spotřeby, odvolání dohody o…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 15 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 15 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.