Dokončení článku o „transpersonální psychologii” Abrahama Maslowa - cestě k tvůrčímu úspěchu, založené na přirozené touze každého jedince přesahovat osobní limity.

Není divu, že si Maslowa přelanařili z univerzity podnikatelé. A není divu, že nové podnikatelské školy se dnes zabývají především psychologií a lidskými vztahy a cvičí se v různých metodách vytváření osobní motivace a zlepšování self-image, které po Maslowově smrti další američtí psychologové vypracovali do detailů už v praxi a mimo akademický rámec.

Takže teď už několik pojmů a principů nového podnikání, s nimiž se člověk setká na seminářích třeba takové Excellerated Business School.

NICHE. Francouzsky to znamená hnízdo, anglicky také zákoutí nebo úkryt, místo, kam se člověk může zapasovat. V businessu to znamená hledat, vytvářet a poskytovat něco, co někdo chce, ale nikdo ještě nedělá (anebo to nedělá dost dobře). Jde o uspokojení poptávky, ne o boj s konkurencí. Podnik, který chce být úspěšný, neplýtvá energií na rvačky s konkurenty, ale hledá si nové niches. S trochou imaginace to může dělat donekonečna.

ENJOYMENT. Práce musí být zábavná a dobrodružná, protože se pak dělá líp, bez stresu a bez frustrace. Měřítkem je, jak dlouho jste ochotni to dělat, než vám za to někdo začne platit. Děláte-li něco dobře a s chutí a vášní jako…

v07.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 21 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v07.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 21 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte