Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Téma

Nikdo neví, jak tady žijeme

Nikdo neví, jak tady žijeme

Jedličkův ústav zevnitř

Byla jsem pověřena napsáním reportáže o Jedličkově ústavu (JÚ), protože jsem o problému tohoto zařízení nevěděla vůbec nic, a tudíž se dala předpokládat má objektivita a nezaujatost. Z popudu ředitelky Krčkové jsme prošla jednu ze sociálních staveb architekta Miluniče, Dům důchodců v Chodově; dům se mi líbil, což jistě není podstatné, ovšem jednoznačně kladně se k bydlení vyjádřilo i několik jeho obyvatel a zaměstnanců. Věděla jsem, že během pár návštěv problém nepostihnu, a proto jsem se rozhodla položit hlavním aktérům causy Jedličkův ústav dvě anketní otázky s tím, že objektivní pohled na problém vyplyne z jejich odpovědí. Hned první návštěva areálu na Vyšehradě mne vyvedla z naivního omylu: v JÚ jde o víc než o koncepční spor dvou stran; Jedličkův ústav je jakousi miniaturou naší republiky a probíhá v něm tvrdý boj o moc, v němž se subjekt (děti) staly objektem zmíněného zápolení. I zde se lze přesvědčit o tom, jak snadno se destruuje a jak obtížný, pracný a nevděčný je opačný proces.Moje otázky byly:1. V čem podle vás spočívá současný problém Jedličkova ústavu?2. Jak ho lze řešit?

Kámen úrazu

Mgr.Jiří Šmíd (49), ředitel Základní školy (od 1.8. 1991), v JÚ pracuje dvacátý rok1. Jsme tady dvě instituce: jednak školská (kterou spravuje ministerstvo školství a jejímž úkolem je vzdělávání dětí); sem patří mateřská, základní a zvláštní, obchodní a rodinná škola a gymnázium. A potom je zde…

v39.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 19 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v39.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 19 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte