Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Veselice

1.máj - lásky čas, ale také starý dělnický svátek, který si přisvojili komunisté. Ani letos si nenechali tento den ujít a zorganizovali po celé republice svá shromáždění. Na jednom z nich - na koupališti Džbán v Praze 6 - jsem se byl podívat.

1.máj - lásky čas, ale také starý dělnický svátek, který si přisvojili komunisté. Ani letos si nenechali tento den ujít a zorganizovali po celé republice svá shromáždění. Na jednom z nich - na koupališti Džbán v Praze 6 - jsem se byl podívat.

Jiří Svoboda, nynější šéf komunistické partaje, sice Jakešových výšin nedosahuje, nicméně i jeho projev stál za to. Vláda by se prý místo smlouvami s NATO měla zabývat sociálním zajištěním všech poctivě pracujících lidí; vláda a skleníkové Federální shromáždění usilují o to, aby mladí lidé v produktivním věku byli odkázáni na bramboračku od Armády spásy; členové JZD, kteří jsou srostlí s půdou (!), se opět ocitnou v situaci, kdy půdu zaberou kláštery, celá země se vrátí do feudalismu atd. Prostoduchá zaříkávadla měla v davu nadšený ohlas. Jiří Svoboda zakončil svoji řeč výkřikem „Tank je opět zelený!“, načež propukl vítězný ryk. Na zlomek okamžiku jsem nevěděl, co se děje. Zřejmě nějaké tajné komunistické heslo? Jednalo se ale o smíchovský tank, jenž pod rouškou noci změnil barvu na růžovo. (Byl to mimochodem jeden z mála osvěžujících kulturních, společenských a politických počinů našich dnů a naprosto neadekvátní, služebná a ponižující reakce některých našich představitelů překotně se sovětské straně omlouvajících je toho jen dokladem. Zvláště pikantní bylo vystoupení pražského primátora v televizi. „Vandalským činem“ rozhořčený Jaroslav Kořán už zřejmě zapomněl, že byl jednou zavřen, spolu s Ivanem Jirousem, za to, že v…

v18.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v18.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte