Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Rozhovory

Nemáte konkrétní programy

Úvodem by mě zajímala politická situace v Maďarsku po volbách, když už se tvoří vládní koalice. Jaké se naskýtají perspektivy pro budoucí vládu a její funkci a jaké pro Svaz svobodných demokratů?

Úvodem by mě zajímala politická situace v Maďarsku po volbách, když už se tvoří vládní koalice. Jaké se naskýtají perspektivy pro budoucí vládu a její funkci a jaké pro Svaz svobodných demokratů?Jednání o vládní koalici dosud probíhají, a to mezi Demokratickým fórem, Malorolnickou stranou, kterou bych radši přeložil do češtiny jako maloživnostenskou, a Křesťanskodemokratickou stranou. Zdá se, že budou úspěšná a vytvoří se tedy koaliční vláda těchto řekněme tradičních stran. Tradičních v tom slova smyslu, že to jsou strany, které se samy považují za konzervativní, za pravicové, označují se za pravý střed. Říkají o sobě, že jsou národní a křesťanské. Mně nejde dost dobře dohromady, jak se může nějaká strana politicky takto identifikovat. Charakteristika křesťanská, to je jasné, v Maďarsku, stejně jako na Slovensku, to znamená, že se jedná o stranu katolickou, ale tím se vlastně staví proti pojmu národní, protože katholikos znamená určitou univerzalitu, chcete-li internacionalismus. To je pro mě taková trošku nejasnost a nevím, co tyto slogany reprezentují.V každém případě se už rýsuje nadcházející vláda, s největší pravděpodobností konzervativní vláda pravého středu, která bude naladěná národně - ve své politice bude preferovat především národní zájmy. Co to všechno bude znamenat, se ukáže časem. Podle mého názoru je to kombinace dost konzervativní a nemoderní. Liberální Svaz svobodných demokratů, který zůstává v opozici, se mně osobně, i když nejsem jeho členem, zdá…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.