V Lidových novinách z 12.července se dopustil František Růžička v reportáži Bitvy o život postřehů z výstavby dětské onkologie motolské Fakultní nemocnice. Jeho soudy si zaslouží komentáře, byť by se to mohlo jevit marnivé vzhledem k zřetelné nedotčenosti autora danou problematikou. Ostatně i ironický titulek „Ta vznešená humanizace“ pro pasáž o docela normálních požadavcích na kvalitu budovy nemocnice hovoří za sebe. Hovoří přesvědčivě ovšem i o úspěšnosti posledního dvacetiletí v devastaci „celostátního“ kulturního vědomí části novinářské veřejnosti.

V jediném lze s autorem souhlasit: potřeba vybudovat objekt dětské onkologie je mimo diskusi.Souhlasit lze i s autorovým zvoláním: hlavně, aby už tu něco bylo! Otázka ovšem je, jaké aby TO bylo. Stejným jazykem totiž volával stát-investor. Demagogie ve jménu zdraví dětí se dnes nedopouští ovšem jenom F.Růžička. „To nemá být žádná architektura. Prostě dům musí rychle stát, to je vše.“ Tato slova padla z úst odpovědného pracovníka investora, psal se únor, od převratu uplynuly už tři měsíce… „Veškerá, i lepší řešení jsou nadbytečná. Teď je nutno stavět,“ slyším stále soudruha Štěpána.

Architektura nemocnice

Mezi běžné požadavky na dobrou budovu nemocnice patří snadná orientace a pohyb uživatelů, tedy personálu směrem k pacientům, ale také ke zdravotnické technice, důležitá je také správná koncentrace těchto prostředků. Pacientovi pak musí budova nabídnout patřičný komfort a klid jako nedílné…

v22.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v22.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte