Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Reklama

Často hledáte, jak…

Tiskové zprávy

Fotografie Tomki Němce pomohou rodinám disidentů na Kubě

Známý český fotograf Tomki Němec, člen redakčního týmu týdeníku Respekt, věnoval nadaci Člověk v tísni sto autorských knížek fotografií Václava Havla. Kniha Václav Havel – Tomki Němec, Photograps se stala součástí charitativního prodeje na výstavě o rodinách vězněných Kubánců, která byla v únoru zahájena na české ambasádě v USA.

Známý český fotograf Tomki Němec, člen redakčního týmu týdeníku Respekt, věnoval nadaci Člověk v tísni sto autorských knížek fotografií Václava Havla. Kniha Václav Havel – Tomki Němec, Photograps se stala součástí charitativního prodeje na výstavě o rodinách vězněných Kubánců, která byla v únoru zahájena na české ambasádě v USA.

Autorská kniha Tomki Němce s unikátní dokumentací veřejného i soukromého života prvního porevolučního prezidenta, se na výstavě prodávala nejméně za 30 amerických dolarů (asi 650 korun). „Za jeden den se prodalo tolik knih, že s tím dokáže jedna kubánská rodina žít 50 měsíců, tedy víc něž čtyři roky. Mám z toho radost, protože vidím, že to má smysl. A věřím, že inspirujeme i další, kteří by mohli pomoci,“ říká Tomki Němec.

Finance získané z prodeje knihy Tomki Němce předá nadace Člověk v tísni rodinám vězněných disidentů na Kubě.

***

Kontakt:

Petra Sedláčková, Respekt

tel.: +420 226 216 723

e-mail: [email protected]

www.respekt.cz

Týdeník Respekt si od svého vzniku v roce 1990 udržuje pozici vlivného názorového týdeníku. Na svých stránkách shrnuje a analyzuje nejdůležitější politické, ekonomické a kulturní zprávy z České republiky a ze zahraničí. Dobré jméno Respekt získal zejména díky investigativní a reportážní žurnalistice. Týdeník vychází v nákladu 25 tisíc kusů a každý týden ho čte přibližně 88 tisíc čtenářů.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].