Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Společnost

Kde hledat informace a pomoc

Autor: HN  -  Libor Fojtík
Autor: HN - Libor Fojtík

Linka pro seniory organizace Elpida - 800 200 007 Linka důvěry, která funguje dlouhodobě. Je bezplatná a anonymní. Senioři si tu mohou jednoduše popovídat, ale také si nechat poradit ve složité životní situaci. Například jak se chovat opatrně a správně v době epidemie a karantény.

Linka pro seniory organizace Život 90 - 800 157 157, 800 160 160 Další dlouhodobě fungující a bezplatná linka pomoci a důvěry pro seniory. Mohou se na ní obracet i s otázkami ohledně epidemie.

Dluhová linka Člověka v tísni - 774 392 950 Pro lidi, kteří se kvůli ochranným opatřením dostanou do finančních potíží - živnostníci nebo lidé s úvěrem, organizce Člověk v tísni prodlužuje dobu fungování poradní dluhové linky. Je možné volat od pondělí do pátku mezi 8:00 a 18:00.
Sousedská pomoc Na stránce sousedskapomoc.cz je možné se zaregistrovat a stát se součástí sítě dobrovolníků, kteár doručuje léky a potraviny starým a nemocným lidem domům. Můžete fungovat jako kurýr, pečovatel, dispečer nebo šič roušek.

Právní poradna organizace Frank Bold Na stránce https://koronavirus.frankbold.org/  najdou pomoc občané, podnikatelé i státní správa. Právníci respektované organizace poradí především s tím, jak se zorientovat v ochranných opatřeních nařizovaných vládou.

Damerousky.cz  Vyhledávač roušek blízko vaší polohy.

Pomoc pro matky samoživitelky S hlídáním dětí, v případě finanční nouze, pokud jde o právní pomoc, podporu je možné najít na stránce klubsvobodnychmatek.cz.

Facebooková skupina „Dobrovolníci pro lidi ohrožené koronavirem“ Lidé tu nabízejí - a poptávají - pomoc všeho druhu v různých koutech republiky.

Aktuální informace ke koronaviru od ministerstva práce a sociálních věcí: https://www.mpsv.cz/informace-ke-koronaviru

Aktuání informace ke koronaciru od ministerstva zdravotnictví: https://koronavirus.mzcr.cz/

Studenti psychologie na Univerzitě Palackého v Olomouci provozují psychologickou poradnu. Jejich skypový učet se jmenuje UP Intervence

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].