Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Reklama

Často hledáte, jak…

Speciál

S humorem, ale bez peněz

Nová vlna úspěšných sitcomů vynáší na povrch existenční nejistoty spojené s proměnou pracovního trhu

Chuť ničit jako náplast na frustrace. (Ve při) • Autor: Profimedia
Chuť ničit jako náplast na frustrace. (Ve při) • Autor: Profimedia

Oběma cloumal stres a pocit bezvýchodnosti. Tušili, že už nemůžou dál a jsou těsně před zhroucením. To je ale tak všechno, co měli společného. Potkali se náhodou na parkovišti před supermarketem a jeden pro druhého byli onou poslední kapkou, kterou vše přeteklo. On málem nacouval do jejího drahého auta a ona mu na oplátku zablokovala výjezd a ukázala prostředníček. A je to právě automobilová honička, která následuje, a neustále eskalovaná pomsta, co náhle přinesou do životů sotva se protloukajícího údržbáře Dannyho a bohaté podnikatelky Amy smysl a vášeň, jež oba dlouho postrádají. Tak se rozjíždí seriál Ve při, jeden z nejoriginálnějších letošních hitů z produkce Netflixu.

Jemu pracovní nasazení nedokáže zajistit důstojnou existenci, jí se zase vinou hodin věnovaných kariéře hroutí rodina a nemá čas zpracovat emoce. Ačkoli on tře bídu s nouzí a ona nemá o peníze nouzi, chuť zcela zničit jeden druhého se oběma stává náplastí na všechny frustrace a drobná ponížení, která dennodenně mlčky polykají. Pokud jsou k sobě hrdinové seriálů obvykle přitahováni láskou, tady je iracionální silou pohánějící děj nenávist.

Tento článek je v plném znění dostupný členům předplatitelům Respektu.

Odemkněte si všech 26 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se. Pokud byste chtěl/a dostávat Respekt Speciály i v tištěné podobě, pořiďte si předplatné s členstvím v Klubu Respektu (pro rozšíření nám napište na [email protected]).

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].