Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Redakce Editorial

Vyšel speciál Respektu: 18 rozhovorů s lidmi, kteří nás inspirují a baví

Nekonečný začátek

obal_special_rozhovory_leto 2019

Osmnáct rozhovorů přináší osmnáct různých příběhů. Těžko hledat nějakou jednotící linku mezi prací fotbalisty, herečky, novináře, aktivisty, typografky a dalších. Nicméně při čtení jejich vyprávění se často ukáže, že hovoří o nečekaných začátcích. Někdy je to každodenní jinakost práce při pomáhání druhým, jindy třeba vstupování na nevyzkoušený terén.

Například Petr Ludwig popisuje, jak se rozhodl prorazit na americkém trhu se svým knižním bestsellerem (v Česku se prodalo více než sto tisíc knih) Konec prokrastinace. Z jeho slov je patrné, jak dramaticky se česká a americká literární scéna liší. Bez tvrdé práce, nápaditosti, ale i štěstí by na obří scéně nikdy neuspěl.

Reklama
Reklama

Nový začátek si nenaplánoval někdejší legendární fotbalista Karel Poborský, ale přesto přišel. Před lety jej zastihl zápal mozkových blan. Léčbu odkládal a k lékaři zašel až ve chvíli, kdy se mu hůř mluvilo a otékaly mu rty. Když přišel na kontrolu, ztratil na chvíli vědomí. „Najednou nic, blik, vzbudím se na posteli. A kolem mě lítali lidé, strašně moc lidí. A mně ochrnul celý obličej,“ vypráví Respektu. A pokračuje: „Zůstal jsem asi tři týdny na kapačkách na silných antibiotikách, pak jsem chodil na masáž obličeje a pomalu se mi pohyblivost vracela. Asi do tří měsíců se obnovila a snad jsem bez následků. Doktorka mě strašila, že kdybych přišel o den dva později, tak mohlo být po mně.“

V tomto speciálu rozhovorů najdete kromě zmiňovaných pánů například krajinnou architektku Milotu Sidorovou, podnikatelku s dětským oblečením Petru Plemlovou, herce Josefa Trojana, šéfkuchařku Janu Bilíkovou, novináře Jindřicha Šídla či dokumentaristy Víta Klusáka a Filipa Remundu.

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

inspirativní čtení vám přeje

Erik Tabery

šéfredaktor

Speciál je dostupný k zakoupení také na novinových stáncích, na webu i v aplikacích pro Android a iPad/iPhone

Pro objednání speciálu přes SMS pošlete zprávu ve tvaru:
LIDE JMENO PRIJMENI ULICE C.P. OBEC PSC (vzor: LIDE JAN NOVAK SOKOLOVSKA 22 PRAHA 8 18000) na číslo 90211.

Magazín vám doručíme až do schránky.

Objednací SMS jsou zpoplatněny podle běžného tarifu vašeho mobilního operátora. Cena SMS služby včetně doručení výtisku do vaší schránky na libovolnou adresu v ČR je 99 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje ATS Praha. Infolinka 296 363 199 v pracovní dny 8:00 – 17:00, www.platmobilem.cz. Službu je možné využít do 30. 9. 2019.

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

erik_novy
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2005
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte