Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Reklama

Často hledáte, jak…

Sousedé

Hlavně neříkejte nahlas, že nesnášíte cizince

Pavla Jedličková si své prvenství zaslouží

Centrum pro integraci cizinců bude tento čtvrtek předávat ceny za nejhorší počin namířený proti cizincům za loňský rok. Nominací je spousta, ale asi vůbec největší adeptkou na cenu je zastupitelka a zástupkyně starosty městské části Praha-Libuš Pavla Jedličková, která nasbírala bezkonkurenčně nejvíce nominací. Není totiž úplně jasné, jestli už se podívala na název komise, které předsedá: Výbor pro multikulturní soužití. Podle ní je například vietnamská tržnice Sapa záležitostí bezpečnosti celé republiky (ČTK, 5.4.2010), všichni Vietnamci jsou „individua“ a zaměstnanci neziskových organizací v sobě nosí lidsko-právní nenávist, jsou agresivní, útoční, sprostí a můžeme je srovnávat s extremistickou DSSS (web městské části Praha-Libuš).

Ještě před dvěma lety se v městské části konaly společné večery s vyprávěním ze života vietnamské komunity nebo jazykové kurzy češtiny. Dnes jsou místo pozvánek na integrační akce na webu pouze rozhořčené diskusní příspěvky obyvatel a odpovědi zástupců úřadu. Zde je například reakce paní Jedličkové na prohlášení majitele jedné tamní cukrárny, že všem svým zaměstnancům vydal příkaz neobsluhovat žádné Vietnamce: „Já Vám vyjadřuji plnou podporu a plně za Vámi stojím. Radím Vám neumisťovat ceduli ohledně neobsluhování těchto individuí, mohl byste se dostat do rozporu s naším zákonem. Celou věc je možno řešit jiným způsobem, elegantnějším a v souladu s našimi zákony. Obdivuji Vaši občanskou statečnost a velmi si jí vážím.“

I když v nominaci je Pavle Jedličkové velkým konkurentem poslanec za Věci veřejné Jaroslav Škárka se svou předvolební prezentací na internetu: „Do tramvaje nastoupím opravdu jenom tehdy, když není zbytí, protože špinavé sedačky, upatlaná madla, ukrajinští dělníci ve špinavých montérkách, kteří se na mě lepí ze všech stran a smradlaví a spící bezdomovci nejsou pro mě lákadla ve prospěch městské dopravy“, držím paní Jedličkové palce, aby tento týden na předávání anti-cen za integraci porazila konkurenci a vyhrála. Určitě si prvenství zaslouží.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].