Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Reklama

Často hledáte, jak…

Respekt Kino

Cizí oběd

Už 120 let posílají ženy v Bombaji svým manželům do práce obědy v kastrůlkách prostřednictvím pozoruhodné sítě poslíčků.

Cizí oběd • Autor: Aerovod.cz
Cizí oběd • Autor: Aerovod.cz

režieRitesh Batrazemě, rokIndie 2013délka104 minkvalita720p (HD)ČSFD81 %

Už 120 let posílají ženy v Bombaji svým manželům do práce obědy v kastrůlkách prostřednictvím pozoruhodné sítě poslíčků. Vědci z Harvardovy univerzity tento dokonalý doručovací systém analyzovali a dospěli k závěru, že na špatnou adresu doputuje jen jeden z milionu obědů. A právě tento ojedinělý zatoulaný oběd svede dohromady osudy dvou lidí – půvabné Ily (Nimrat Kaur), která žije osaměle v domácnosti a marně bojuje o manželovu pozornost, a úředníka Saajana (Irrfan Khan – Pí a jeho život, Milionář z chatrče), kterému důchod nepříjemně klepe na dveře. O tom, že jedna malá chyba vám může změnit celý život, vypráví Cizí oběd s přívětivým humorem. Netradiční romance se díky svému pozitivnímu vyznění stala miláčkem diváků karlovarského festivalu 2013.

Proč Cizí oběd?

“Cizí oběd je film o lásce, o jídle a lásce k jídlu. V exotických kulisách indické Bombaje se odehrává příběh lásky tak prostý a univerzální, že by se klidně mohl odehrávat třeba v Brně a pořád by stejně dobře fungoval. A to především díky skvělým hercům, které divák očima tlačí k vytouženému happy endu, a taky tak trochu i díky tomu skvělému jídlu, které zde hraje jednu z hlavních, ne-li tu nejhlavnější roli. Film je to skvělý – jiný než většina běžné filmové produkce a i díky tomu má velký potenciál českého diváka oslovit. Vřele doporučuji. A to nejen proto, že miluju indickou kuchyni.”
Radim Habartík, Aerofilms

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].