Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Reklama

Často hledáte, jak…

Respekt DJ

Pondělí 24. 5. 2010

Půvabná paní Paroubková s chotěm a dcerou / Foto Milan Jaroš • Autor: Milan Jaroš
Půvabná paní Paroubková s chotěm a dcerou / Foto Milan Jaroš • Autor: Milan Jaroš

07:54
MistřiDobré ráno, do toho dnešního nejde vstávat s jinou písní na rtech než právě s touto.

07:57
Mistři s odstupemPo ránu je každý šampion, i ten, který neustále vychází ze zabezpečené obrany a jen sem tam vyráží do sporadických brejků - což je herní varianta, na kterou se prakticky nedá koukat. Nicméně přejme našim zlatým hochům úspěch, možná se ho zase pár let nedočkáme. Pojďme tedy za nimi na chvilku do kabiny, "je to kolektivní sport", píp, píp, píp, píp

08:06
O o o óó oóAutor těchto řádků nemůže zaručit, že se během dne ještě párkrát nevrátí ke včerejšímu vystoupení týmu řízeného Vladimírem Růžičkou. Byl to totiž nezapomenutelný zážitek dokládající, že Češi se již vymanili z letitého klišé, které jim přisuzuje pozici mnohem lepšího týmu, jemuž se smůla lepí na paty. Včera jsme byli horší a sportovní terminologií to přesto dopadlo, jak to dopadlo. Dokonce nám i párkrát pomohli rozhodčí. Pokřik "kdo neskáče není Čech" tak v této souvislosti získal docela zvláštně potměšilý význam… Ale teď už na jinou notu. Autor těchto řádků se před pár dny vrátil ze Šanghaje a stále je plný dojmů. Přestože je opravdu hodně rád, že se z betonového města pro dvacet milionů lidí vrátil do naší milé provinční Prahy, přiznává, že si neustále během dne brouká jednu pěknou písničku.

09:12
Severní Korea - zemský ráj to na pohledK té Šanghaji: tamní přehlídky EXPO se účastní i Severní Korea, vůbec poprvé v historii pořádání tohohle megapodniku. Pavilon má skutečně zvláštní, pod heslem Ráj pro lidi tu prezentuje fontánu s rozesmátými dětmi a prodejní stánek se známkami. Návštěvník si má odnést dojem, že to je taková příjemná země, která žije v klidu a míru. No: Jižní Korea dnes s KLDR zastavila obchodní výměnu a zakázala jejím lodím, aby se pohybovaly v jejích vodách. Může za to březnový útok severokorejské ponorky na jihokorejskou loď, při kterém zahynulo 46 námořníků, více například zde.Ráj pro lidi… Kdopak tomu asi může uvěřit? Vždyť tomu neuvěřil ani James Bond!

09:25
Věřit je základ, prohlásila pravoslavná ikona Ale zpátky ke včerejšímu utkání v Kolíně nad Rýnem. Z dosavadních ohlasů vybíráme komentář Jaromíra Jágra. "Věřit je základ," prohlásil pravoslavný útočník, kterému přímo v ochozu haly držela palce jeho Ina. Ne sice tato, ale jestli je Jarda formát, snad se s ní také loučí slovy Má něha.

10:27
Novostavby v Praze oslaví třicátinyV listopadu se v Praze zastaví Einstürzende Neubauten, dvěma koncerty tu německá kapela oslaví své třicátiny, více třeba zde.Tahle zpráva je ideální příležitostí po včerejším řevu při pěkné písničcetrochu odlehčit našim ouškám.

10:46
Inženýři dnes na Kouř mohou zdarmaDo listopadu je ještě daleko, Blixova cigareta si na zapálení v Arše ještě musí počkat. Už dnes ale nad hlavním městem zavane jiný kouř: ten Vorlův. Promítají ho od půl osmé ve Světozoru, inženýři mají vstup zdarma.To je fajnový, ne?

10:56
Rusové nemají svůj rok. Kdo ho tedy má? Rybička?Vraťme se opět na skok do kolínské arény. Ruský tisk dnes komentuje včerejší porážku Sborné mimo jiné slovy "To není náš rok", další ohlasy zde.Autor těchto řádků s výrokem souhlasí, nicméně vznáší otázku, koho tedy tento rok je? Václav Klaus se včera na tribuně tvářil tak sebejistě, až to vypadalo, že asi jeho. Přejme tento pocit starému pánovi a zavzpomínejme si na časy, kdy měl ještě krásnou rybičku.

11:05
Zapomeňte na rybičku a s chutí do práce!Také vás tak dojaly housle podkreslující přání dětí z Hronova? Dopoledne si ale žádá, aby se člověk nedojímal a pěkně pracoval. K tomu se hodí třeba tato pěkná písnička.

11:10
Jiří Paroubek, člověk s největší slovní zásobou pod sluncemAutor těchto řádků se dnes ráno podíval do peněženky a s překvapením zjistil, že v ní není to, co v ní čekal. Stane se, s tím se člověk prostě musí hrdě vypořádat, pokud mu tedy na to stačí slovní zásoba. Pokud by něco takového náhodou potkalo Jiřího Paroubka (ten ovšem nočními taxíky nejspíš nejezdí), se slovy si vystačí zcela jistě. Alespoň to tedy tvrdí jeho Petra v půvabném rozhovoru, k jehož četbě doporučujeme pěknou písničku.

12:07
Zemřel Petr MukAutor těchto řádků přiznává, že si musel právě obstarat lék na bolení hlavy - jak říká Jaromír Jágr, "za každým úspěchem musí být nějaká oběť". A po návratu zjistil, že v noci zemřel Petr Muk, pravděpodobně se předávkoval léky proti depresi, více například zde. Pětačtyřicetiletý zpěvák trpěl od devatenácti let maniodepresivní psychózou, což je jedna z nejhorších chorob, jaká člověka může potkat. Jak kdysi zpíval, smutná je černá…

12:30
Církev a stát společně ve stínu katedrályPo osmnácti letech by se dnes měl uzavřít spor o katedrálu sv. Víta. Pražský arcibiskup Dominik Duka odpoledne podepíše s Václavem Klausem prohlášení o úpravě vztahů při péči o chrám, užívat by ho měly v klidu a míru společně církev i stát. Více zde a k tomu jedna pěkná písnička navrch.

12:38
Tajemství pomalovaných obličejů odhaleno!Aha, autor těchto řádků už to chápe: včera v metru potkal několik jedinců vyznávající styl Kiss, což bylo podivné, neboť jim bylo kolem dvaceti, takže se narodili v době, kdy byli jejich idolové už dávno za zenitem, a ještě podivnější bylo, že takhle oblečení a vymalovaní chodili na veřejnosti. Ovšem kulturní obzor autora těchto řádků má zřejmé limity, až nyní totiž zjistil, že včera Kiss hráli v Praze, pěknou zdravici jim k této příležitosti napsal Ondřej Štindl zde.  No, každý je k něčemu stvořen, jak známo, kissáci jsou stvořeni především k pěkným písničkám, zejména k téhle, kterou mají rádi na Radiožurnálu tak moc, až to bolí. Tu tu, tu tu tů, tu tu, tu tu tů…

12:51
Do Česka přiletěl papež. Má brusle a hokejku.Na České televizi vysílají přímým přenosem přílet českých hokejistů z Německa. Autorovi těchto řádků se líbí komentář reportéra, který svým uctivým, pokorným a adoračním tónem připomíná popis příletu jeho svatosti. Posuďte sami zde.

13:37
Bono je po operaci páteřeBono podstoupil naléhavou operaci páteře poté, co se zranil při přípravách na další část turné skupiny. Zákrok provedli lékaři mnichovské nemocnice.Turné mělo pokračovat americkou etapou, jejíž první zastávkou mělo být 3. června Salt Lake City. Manažer skupiny už potvrdil, že tento termín se musí kvůli zdravotnímu stavu zpěváka posunout. Více zde.Autor těchto řádků s Bonem soucítí, poslední dny ho berou záda také jako čert. K uzdravení mu posílá pěknou písničku o jednom pěkném městě, kde ulice nemají jména.

13:51
Pozor, bude to bouchat!Meteorologové varují před bouřkami, které dnes po poledni zasáhnou Čechy a severní Moravu, od půlnoci se přesunou na jih Čech a Moravy. Bouřky může doprovázet silný vítr a kroupy. Více zde.Jedna už před chvílí proletěla nad Vinohrady, autor těchto řádek si hromobití zpříjemnil poslechem pěkné písničky.

14:20
Kam se ztratily peníze z Konsolidační agentury?Čekání na přenos uvítání hokejistů na Staroměstském náměstí si zájemci mohou na ČT 24 zpříjemnit sledováním rozhovoru s kolegou Jardou Spurným, mluví o kauze ztracené půlmiliardy z České konzolidační agentury, odkaz zde.

16:11
V Thajsku prodloužen zákaz nočního vycházeníThajská vláda v úterý prodlouží zákaz nočního vycházení, který platí v Bangkoku a 23 provinciích, na dalších sedm dní. Úřady k tomu vedou přetrvávající obavy z pokračujících nepokojů po krvavém zásahu armády z minulého týdne proti jádru protivládních aktivistů v centru hlavního města. Více zde.Autor těchto řádek události v Thajsku sledoval minulý týden v Šanghaji na hotelu, v televizi jim na zahraničních zpravodajských kanálech věnovali hlavní místo. K tématu ho žádná pěkná písnička nenapadá, nic pěkného také na těch záběrech nebylo. I když vlastně jedna příhodná by tady byla.

16:22
Jarda jde na ortopedii, potká tam Inu?Je čas se vrátit ke zlatým hochům. Copak teď dělají? Jedou autobusem ze Staromáku, kde je uvítaly davy, z pozoruhodných skandovaných sloganů vybíráme zvlášť vydařený "Růžička není člověk." Více o oslavách zde.My si ještě připomeňme včerejší klíčový okamžik, kdy byl Jágr faulován tak nešťastně, až to Inu rozplakalo. Autor těchto řádků si nemůže pomoct, ale jméno Ina mu v kombinaci se zraněným Jardovým kolenem nutně asociuje toto.

16:32
Vláda odvolává, co slíbila, a bude vyvlastňovat I když už statkářka Ludmila Havránková podepsala dohodu s českým státem o náhradě za pozemky pro stavbu dálnice D11, dohoda nakonec padá. Kabinet na dnešním jednání rozhodl, že dohoda není možná, a odhlasoval zahájení procesu vyvlastnění sporných parcel. Potvrdil to hlavní vyjednavač vlády Michal Frankl. Úředníkům se totiž nepovedlo dojednat převod poloviny malého pozemku patřícího sestře farmářky Jaroslavě Štrosové. Informace serveru aktuálně.cz celá zde.Už jenom samotné slovo vyvlastňovat nezní vůbec dobře, tohle si tedy vláda za rámeček nedá. Je pravda, že lidé se občas o něčem prostě nedokáží jednoduše dohodnout, no ale vyvlastňovat kvůli tomu něčí majetek… Paní Havránkové drží autor těchto řádek dál palce a pro posílení jí posílá jednu pěknou písničku, která vyjadřuje jeho vztah k automobilismu.

16:39
Okrádat mrtvoly se nevyplácí! Zvlášť když vás u toho točí kamera.Policisté dopadli zloděje, který okradl sebevraha u kyvadla na Letné. Dvaadvacetiletý mladík skočil v pátek z desetimetrové zdi u metronomu. Tělo našel asi o hodinu později dvaatřicetiletý muž. Vytáhl mladíkovi z kapsy peněženku, vybral ji a odešel. Zaznamenala to policejní kamera a teď mu za to hrozí až dva roky, více zde.Autor těchto řádek nemá ve zvyku přát komukoliv něco špatného, a proto hyeně zpod metronomu posílá do vyšetřovací vazby jednu pěknou písničku, ačkoli si ji nezaslouží. Takový je autor těchto řádků dobrák.

17:41
Sex povolen jen mezi profesorským sboremAmerická univerzita Yale zakázala sexuální vztahy mezi profesory a studenty. Nová příručka pro vyučující praktiky do té doby tolerované zakazuje. Více zde.Autora těchto řádků by zajímalo, jak hodlá škola nařízení hlídat. Profesorům a profesorkám každopádně přeje pevnou vůli a posílá jim k tomu pěknou písničku.

17:48
A je to zase tady, prší, pršíBouře je zpět, teď to na Vinohradech praštilo kousek od kostela Nejsvětějšího srdce Páně. Což autorovi těchto řádků připomnělo další pěknou písničku.

17:50
Jak ten den rychle utíká, rychleji než třetí třetinaAutor těchto řádků přiznává, že se mu ještě nechce loučit, ale pomalu bude muset. Minulý týden byl svědkem loučení ministra zahraničí Jana Kouhouta s čínskou delegací šéfů továrny Huawei. Šanghajské hostesky mu k tomu zpívaly jednu pěknou dojemnou písničku.

17:57
Dnešní DJ se loučíMy si ovšem na rozloučenou pustíme něco jiného, jak říká Jarda Jágr, něco od srdíčka.Pěkný večer vám přeji.jhv

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].