Policie vrací uniformy
Policie vrací uniformy • Autor: Ilustrace - Pavel Reisenauer


 

09:18Den se Šlágrem, Junkersem a Svatavou

Dobré ráno z Respektu! Svátek má Blažej, před den bude lehce nad nulou a Kim Kardashian radí, ať vyčerpáme mobilní data na její zadek. Slavíme tři roky od spuštění Šlágr TV, sedmdesát let je to od amerického náletu na Berlín, při němž zahynulo 22 tisíc lidí. Narozeniny by měl třeba teoretik médií Stuart Hall (1932) nebo praktik architektury Jan Blažej Santini-Aichel (1677); německému leteckému konstruktérovi Hugo Junkersovi se 3. února podařilo narodit i zemřít (1859–1935).

Citlivá hudební píseň.

10:02Mohou mít lidé dítě ve třech?! V Británii možná ano!

V Británii se má hlasovat o možnosti „vzniku“ dětí z DNA tří osob. Byla by tak první zemí na světě, což by pomohlo asi 150 britským párům. Kolem techniky, která má dítě zbavit genetických vad pomocí „zdravé“ DNA třetí osoby, panuje ve vědeckých kruzích stále nejistota. Poslanci mají při hlasování volnou ruku a nejsou vázaní stranickými doporučeními.

Náhodná hudební píseň.

11:50Rychlý internet pro každého? EU opět zasahuje!

Česko získá z unijních fondů celkem 14 miliard korun na rozvoj rychlého internetového připojení. O peníze bojují mimo jiné velcí operátoři jako T-mobile i menší poskytovatelé wi-fi připojení. Pravidla pro rozhovj internetových sítí má nově stanovit zákon. 

Související hudební píseň.

13:26Policie odmítá boty - a tím to nekončí!

Policie odmítá nekvalitní ošacení. Vrací košile i kalhoty a chce zastavit i kontrakt na dodání bot firmy Blažek. Podle ministra Chovance se špatné vybavení projevuje i na ulicích - špatně oblečený policista nemůže sebevědomě pracovat. Firmy pochybení odmítají.

15:15Šéfovi odborů omlátili o hlavu sádru!

Hospodářská komora vyplodila dokument 10 omylů Josefa Středuly. Odborářský předseda řekl o osobách samostatně výdělečně činných: „Jestliže někdo platí třetinu toho, co ostatní, tak by normální logické vysvětlení mělo být, že dostane asi jenom třetinu sádry nebo třetinu srdeční chlopně, a tak se to neděje.“ Hospodářská komora změnu podmínek odmítá a vyhrožuje přesunem OSVČ na úřady práce. 

Pracovní hudební píseň.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte