Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika

Babišův audit se bude znovu probírat v Evropském parlamentu

Lídři frakcí zařadili na schůzi pléna příští týden bod o střetu zájmů

agrofert
Agrofert • Autor: ČTK

V Evropském parlamentu se bude příští týden znovu probírat střet zájmů Andreje Babiše a čerpání dotací pro Agrofert. Vyplývá to z programu plenární schůze, jak ji schválili lídři frakcí.

Na programu zasedání ve Štrasburku se objevil nově bod s názvem „střet zájmů a korupce ovlivňující ochranu finančních zájmů členských zemí“. Výslovně sice nemluví o Česku nebo o českém předsedovi vlády, ale jeho zařazení podle informací Respektu souvisí s děním v Česku a s čerstvě dokončeným auditem dotací pro Agrofert.

Reklama
Reklama

K tématu by se měli na plénu Evropského parlamentu vyjádřit zástupci Evropské komise, která audit zpracovávala, ale čeká se i debata europoslanců. Babišův střet zájmů se projednával na plénu v europarlamentu přesně před rokem.

Komise poté zahájila auditní šetření přímo v Česku, jehož výsledkem je auditní zpráva zveřejněná minulý týden. Podle ní je Andrej Babiš ve střetu zájmů, protože trvá jeho vazba na Agrofert a tím pádem i prospěch z dotační politiky, kterou ovlivňuje. Auditoři proto komisi navrhují zastavit přinejmenším část dotací pro Agrofert.

https://twitter.com/jirinadoba/status/1204849864946987008

 

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jiří Nádoba

redaktor, fokus

nadoba_g6mmo
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 681
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte