Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Reklama

Často hledáte, jak…

Nenechte si ujít

Jistě, pane premiére

Neberme peníze policii a justici. Stejně jako zadlužení může být dobré, když je investicí s budoucím ziskem, může být nerozumný škrt budoucí ztrátou. Ze státního rozpočtu se dle odhadů rozkrade 100 mld. ročně. Rozpočet Ministerstva vnitra je 53 mld. Co kdyby se podařilo za pár miliard policii navíc, a to určených přímo na boj s korupcí, snížit rozkrádání ze státní kasy jen o 10 %? Já v tom vidím zisk.

  • Autor: Milan Jaroš
• Autor: Milan Jaroš

„Protikorupční vláda“, tak premiér Nečas svou vládu označoval. Prázdné marketingové heslo, které hezky zní, ale v kontextu skutečného chování rychle vyčpí. A premiér Nečas nezačal zrovna dobře.

Kauza Drobil jasně ukázala, jak to pan premiér s tou protikorupční politikou myslí a z Pavla Drobila se stal ideový šéf ODS. Malá ráznost premiéra a „odklizení“ poskvrněného Drobila do zmíněné funkce působí tak ironicky, že to nelze označit jinak, než za politicky hloupé. I můj tříletý synovec říkal, když jsem se ho ptal, co o tom myslí, že to nechápe a bezmocně se chytal za hlavu. Tři roky mu jsou, pane premiére, tři roky, a přesně to vystihl.

Celý příspěvek si můžete přečíst na blogu Petra Němce zde.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].