Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Reklama

Často hledáte, jak…

Léto s Respektem

S Respektem do kina

Vrtkavému počasí odolá v jakoukoliv roční dobu filmové umění. V srpnu dorazil do českých kin film francouzského režiséra Cédrica Klapische "Paříž".
[image id="120824230"]

  • Autor: Respekt
• Autor: Respekt

Vrtkavému počasí odolá v jakoukoliv roční dobu filmové umění. V srpnu dorazil do českých kin film francouzského režiséra Cédrica Klapische„Paříž“.

O snímku, jímž se konečně vrací domů, řekl: „Je to příběh nemocného Pařížana, který se ptá sám sebe, zda umře. Jeho stav způsobuje nový a odlišný pohled na lidi, které potkává. Tváří v tvář smrti zhodnocuje svůj život, život ostatních i život celého města. Paříž vypadá na plánu metra jako síť křižovatek… Aby bylo možné udělat portrét Paříže, musí se na to jít všemi směry, nestačí jedna linie. Je třeba respektovat komplexnost města. I takovýto roztříštěný obraz ukazuje bujnou, živou stránku Paříže.“

Hvězdně obsazený film začne svou cestu českými kiny nejprve v Praze, pak se přesune do Brna, Uherského Hradiště, Ostravy, Berouna, Hradce Králové a dalších měst.

Více o Paříži si můžete přečíst zde.

Trailer k filmu:

Režie: Cédric Klapisch

Scénář: Cédric Klapisch

Kamera: Christophe Beaucarne

Hudba: Rober Burke, Loïc Dury

Střih: Francine Sandberg

Producent: Bruno Levy

Hrají:

Juliette Binoche (Élise), Romain Duris (Pierre), Fabrice Luchini (Roland Verneuil), Albert Dupontel (Jean), François Cluzet (Philippe Verneuil), Karin Viard (pekařka), Mélanie Laurent (Laetitita)

Fotogalerie:

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].