Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Komentáře, Politika

Onderka se nemá rád

Velká koalice ČSSD a ODS nechala zrušit facebookovou stránku Žít Brno

Michal Hašek a Roman Onderka • Autor: HN, René Volfík
Michal Hašek a Roman Onderka • Autor: HN, René Volfík

Kdyby se udělal soupis varování, čemu se v politice vyhnout, nepochybně by na jednom z prvních míst bylo: nikdy, ale opravdu nikdy nereaguj hystericky na satiru, která se tě týká. Názory na politické kroky se mohou lišit, ovšem jen těžko najdete u veřejnosti sympatie, když nesnesete fakt, že si z vás někdo dělá legraci a kritizuje vás.

Velká koalice ČSSD a ODS, kterou v Brně řídí Roman Onderka, tuto chybu nejen udělala -  ona ji ještě změnila v třaskavou bombu. Nechala totiž zrušit facebookovou stránku Žít Brno, která si z politiků města dělá legraci a kritizuje je.

Onderka a spol. mají tu smůlu, že se proti nim postavil jeden z nejzajímavějších a nejvtipnějších projektů v Česku. Žít Brno sice tvoří lidé různých politických názorů, ale spojuje je jasná vize, že město se má řídit otevřeně a průhledně. I to evidentně stačí k hysterii některých zdejších politiků. Dokonce i fakt, že Onderka nechal zrušit facebookovou stránku Žít Brno, působí jako jejich geniální tah. Jak srozumitelněji ukázat, že město řídí nekompetentní lidé, kteří se bojí svých spoluobčanů?

V červnu 2008 jsme v Respektu napsali: „Představitelé ODS by si měli v kalendáři poslední týdny pečlivě založit stužkou (klidně modré barvy), aby se jim později snáze hledalo, kdy že to začal konec jejich nadvlády nad Prahou.“ Stalo se. ODS tehdy velmi hystericky reagovala na kritiku její kulturní politiky, což mnohé šokovalo a ještě více lidem to otevřelo oči.

V Brně je těžší říct, jestli to změní zastoupení na radnici, protože tu nevládne jedna strana, ale velká koalice ČSSD a ODS. Nicméně obě strany teď udělaly velký skok směrem k hluboké jámě. Onderka se evidentně nemá rád.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].