Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Glosa

Za televizní poplatky si platíme antireklamu BESIPu

Počet mrtvých na silnicích letos překročí tisícovku, což je opět rekordní počet obětí bezohledné jízdy a nedodržování pravidel silničního provozu.

  • Autor: Respekt
• Autor: Respekt

Paní Klára řídí auto, v ruce drží mobil a několik desítek sekund telefonuje. Možná i několik minut. Kromě tří trestných bodů a tisíce korun pokuty by se zase až tak moc nestalo. Pokud by ovšem paní Klára nebyla ve skutečnosti herečka Dagmar Veškrnová-Havlová a scéna se nevysílala v hlavním nedělním vysílacím čase naší veřejnoprávní televize. Diváci ještě před začátkem filmu Kanadská noc, který letos s velkou reklamou v rámci své dramatické tvorby natočila právě Česká televize, shlédli krvaný televizní spot BESIPu o následcích nezodpovědného chování za volantem. Ale o pár minut později viděli, jak si Dagmar Havlová alias Klára krátí dlouhou chvíli v autě telefonováním, vypadá u toho výborně a nic se jí nestane. Použití handsfree by ve filmu vypadalo jistě směšně, protože by herečka mluvila do prázdna, a zároveň by se ztratil hezký motiv držení mobilu u ucha. Nicméně odborníci očekávají, že počet mrtvých na silnicích letos překročí tisícovku, což je opět rekordní počet obětí bezohledné jízdy a nedodržování pravidel silničního provozu.

Pokud Rada pro rozhlasové a televizní vysílání nedávno upozornila na několik vulgárních slov v seriálu Soukromé pasti, měla by se také pozastavit nad Kanadskou nocí. Zatímco nadávky lidem moc neublíží a někdy jsou dokonce na místě, telefonování za jízdy může mít za následek smrt, a to nejen pro řidiče.

Vážený pane režisére Zelenko, byl by opravdu takový problém nechat paní Dagmar telefonovat doma na zahradě, v kanceláři nebo třeba v kavárně!?!

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].