Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Fotogalerie

Generál Vorobjov na návštěvě

U příležitosti vydání knihy "Invaze 1968. Ruský pohled“ přijel na návštěvu do Česka generál Eduard Vorobjov, který byl přímým účastníkem vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa v srpnu 1968. Jeho jednotka tehdy postoupila až k Domažlicím. Vorobjov se do Československa v r. 1987 vrátil jako velitel Střední skupiny sovětských vojsk a v r. 1990 se stal posledním sovětským vojákem, jenž opouštěl Československo. Z armády nakonec odešel v r. 1994, kdy odmítl vojenskou intervenci v Čečensku. Jako jeden z mála přímých účastníků invaze ji v 80. letech přehodnotil. "Stala se chyba, která nelze vzít zpět," říká v knize Ruský pohled. Při čtyřdenním pobytu v Česku strávil jedno odpoledne v bývalé sovětské posádce v Milovicích, jež mu kdysi bývala důvěrně známá.

vorobjov_09_524.jpg
vorobjov_09_524.jpg • Autor: Karel Cudlín

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte