Vizualizce - Twitter
Vizualizce - Twitter • Autor: Jan Cibulka

Vydání Respektu 12/2014 nás příjemně překvapilo ohlasem na sociálních sítích. Odezva byla nezvykle silná, o to více, že na obálce bylo zahraniční téma. Podívali jsme se na věc blíže a pokusili jsme se o drobnou analýzu.

Pravidelně v nedělní poledne vychází digitální vydání Respektu (iPad/iPhone,webAmazon Kindle) a při té příležitosti začíná propagace vydání na sociálních sítích. Poprvé je také odhalena obálka nového vydání. Příspěvky vypadají následovně:

 

 

Twitter

Společným bodem desítek zmínek o našem novém vydání byla obálka. Twitterový zkracovač URL adres ale znesnadňuje sběr dat na základě tohoto parametru. Kolega z datového oddělení iHNed.cz Jan Cibulka pro nás tak vytvořil následující vizualizaci tweetů, které obsahovaly zmínku účtů @RESPEKT_CZ@sikorskiradek. Tyto účty byly vybrány záměrně (i přes to, že v našem výše uvedeném tweetu zmíněny nebyly), protože zásadní vliv na šíření měl tweet od šéfredaktora Respektu Erika Taberyho:

Vizualizace na základě parametrů dvou zmíněných účtů vypadá následovně:

Vizualizace tweetů, které v daném období obsahovaly zmínku účtů @RESPEKT_CZ a @sikorskiradek

Zásadními uzlovými body jsou právě ony dva účty plus výchozí @etabery. Dalším poměrně silným uzlem byl Edward Lucas, editor týdeníku The Economist (do tohoto čísla Respektu sám přispěl komentářem), který nás retweetoval. Radek Sikorski je v pozici zmiňovaného, sám žadnou interakci neprovedl.

Polská příslušnost je přirozeně nejvýraznějším společným jmenovatelem účtů. Dalším zajímavým prvkem je Gazeta Wyborcza, ta o našem vydání několikrát psala na svém webu, ale ve vizualizaci figuruje osamoceně v pravém horním okraji (zmíněná naším followerem).


Facebook

Jak je vidět z uvedeného Facebookového příspěvku, nasbíral vysoký počet sdílení a to mu dopomohlo k silnému dosahu a interakcím vůči běžnému provozu naší FB stránky, jak ukazují uvedené grafy. 

140321 0002
140321 0002 • Autor: Respekt

Počet lidí, kteří viděli příspěvky.

140321 0003
140321 0003 • Autor: Respekt

Interakce - lajky, komentáře a sdílení.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Michal Ischia

produktový manažer

ischia
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Od 20. 9. 2010 jich napsal/a 38

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte