Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Denní zamyšlení Erika Besta

Česká malost

Jeden headhunter nedávno prohlásil, že zahraniční investoři od domácího českého manažera či manažerky očekávají, že bude dobře vypadat, dobře mluvit anglicky a umět plnit příkazy. Zahraniční vlastníci podle onoho lovce hlav nestojí o lidi, kteří budou mít příliš mnoho vlastních nápadů a budou klást odpor. Petr Žaluda tyto požadavky v AXA, kde strávil 11 let, naplňoval. Jak řekl HN, bral milion korun měsíčně, ale neměl téměř žádnou možnost cokoli ovlivnit, protože se většina rozhodnutí uskutečňovala v centrále. Stát se šéfem ve firmě, která je ve svém segmentu největší na trhu, jako jsou České dráhy, dává člověku šanci něco změnit a uspokojit své ego, prohlásil. Komplex méněcennosti u něj nicméně přetrvává, vyvodily LN tento týden po setkání s ním. Voda Evian, kterou pije, odráží komplexy značné části českých elit, uvedly LN. Ano, ale nenesou za to částečně vinu zahraniční vlastníci, když takové manažery přeplácejí a dávají jim příliš malé pravomoci? Jak říkají jezuité: „Dejte mi dítě, než je mu sedm let, a bude mé navždy.“

English version - .pdf

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte