0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Denní menu26. 11. 20161 minuta

Známá komentátorka FT vyslyšela iniciativu a jde dělat učitelku

Autor: http://nowteach.org.uk/

„Nech mě to shrnout, jestli tomu dobře rozumím,“ zamyslel se její kolega z listu The Financial Times, Gideon Rachman. „Takže ty dáváš výpověď v práci, která ti jde, máš díky ní peníze, respekt, svobodu, pozlátko i flexibilitu. A měníš ji za něco, co je hůř placené, těžší, nepřinese ti to ani svobodu, ani lesk, je to mimořádně stresující a možná v tom ani nebudeš dobrá. Je to tak, nebo mi něco uteklo?“

Takhle Rachman reagoval na rozhodnutí své kolegyně, komentátorky FT Lucy Kellaway, která se po 31 letech rozhodla opustit redakci a postavit se od příštího června za katedru před třídu plnou teenagerů v rámci iniciativy Now Teach.  Ta se snaží přesvědčit úspěšné lidi různých oborů, aby se v druhé polovině kariéry věnovali předávání znalostí a zkušeností.  A to v situaci, kdy se Londýn potýká s nedostatkem učitelů.

Reklama

Důvody odchodu líčí Kellaway v osobním sloupku, kde se dotýká i proměn pracovního trhu. Učitelé ztrácejí prestiž, zatímco v bankovním sektoru, obchodním právu či na vrcholných manažerských pozicích dnes člověk nenajde nikoho nad padesát.


Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].