Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Reklama

Často hledáte, jak…

Denní menu, Společnost

Tinder má tajnou verzi: pro slavné a bohaté

Tinder; ilustrační foto  • Autor: techcrunch.com
Tinder; ilustrační foto • Autor: techcrunch.com

Mobilní seznamovací aplikace Tinder vznikla teprve před pěti lety, ale za tu krátkou dobu dokázala změnit způsob, jakým se lidé dávají dohromady. Najít si na Tinderu někoho na jednu noc nebo partnera pro dlouhodobý vztah se rychle stalo novým normálem.

Tinder měl obrovský úspěch hlavně proto, že je geniálně jednoduchý. Žádné složité sepisování osobního profilu, dlouhé seznamy koníčků ani úmorné výčty oblíbených filmů. Jen jedna jediná fotografie. Když se tomu na druhé straně líbí, přejede po displeji palcem doprava, když ne, tak doleva. Pokud dojde ke shodě, aplikace oba propojí a můžou jít na rande. Každý má stejné šance; majetek, vzdělání ani sociální status tu nehraje roli.

Alespoň tomu tak bylo donedávna. Nikdo přesně neví, kdy k tomu došlo, ale Tinder před časem přišel s elitní verzí pro vyvolené, píše server Tech Crunch. Verze této aplikace má název Tinder Select a abyste ji mohli používat, musí vás někdo vybrat.

Služba je sice součástí aplikace pro „obyčejné smrtelníky“ – ale je „tajná“ a přístup je pouze na pozvánku, kterou prý rozesílají sami autoři aplikace, tedy nikoli členové elitního Tinderu Select. Členy klubu jsou šéfové společností, modelky, lidé, kteří jsou extrémně šikovní na sociálních sítích - a výjimečně i atraktivní lidé, kteří jsou úspěšní v „normální“ verzi. „Je to síť pro celebrity a pro ty, kterým se extrémně dobře daří na Tinderu,“ řekl serveru jeden z uživatelů aplikace.

Nominovaní již ale nemůžou zvát nikoho dalšího - což má bránit v nekontrolovaném šíření aplikace, čímž by pozbyla své výlučnosti. Není jasné, jak přesně Tinder vybírá, koho pozvat, ale uživatelé vykazují společné vlastnosti: jsou bohatí a atraktivní. Jedním z kritérií, které autoři aplikace sledují, by mohlo být takzvané Tinder Elo skóre, které se postupně utváří při používání Tinderu.

Elitní verze Tinderu má jiné grafické ztvárnění i barvy. Jeho členové stále mohou přecházet mezi starou, plebejskou verzí a novou, elitářskou. Ta podle Tech Crunch existuje už nejméně půl roku, ale sám Tinder existenci výběrové verze doposud nikde neoznámil. Jak dodává autor článku, není to poprvé, kdy se seznamovací aplikace snaží přitáhnout bohatší a privilegované uživatele tím, že pro ně vytvoří oddělený prostor.

Raya umožňovala členství jen těm, kteří měli vysoký počet sledujících lidí na Instagramu či kreativní povolání. Dalším pokusem o elitní klub byla seznamka The League, která svým systémem trochu připomínala profesní síť LinkedIn. Tinder zprávy o nové verzi nekomentuje, čímž jenom živí hype a dál zvyšuje exkluzivitu aplikace. Pokud tedy nejde pouze o skvělou reklamní kampaň…

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].