Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Reklama

Často hledáte, jak…

Denní menu, Společnost

My všichni jsme Android

Autor: http://wallpapercave.com/
Autor: http://wallpapercave.com/

Jak vyšlo najevo, lidé celého světa se připojují k internetu víc a častěji z přenosných zařízení (takže hlavně telefonů) než z počítačů nebo notebooků. Budoucnost internetu (tedy ta blízká) patří obrazovkám chytrých telefonů.

A jak také vyšlo najevo, budoucnost obrazovek chytrých telefonů patří Googlu a jeho operačnímu systému Android. Ze sta lidí na planetě jej v kapse nosí osmdesát osm. To je dosavadní rekord. Jeho dominance není překvapivá, androidí telefony umí být levné i drahé, velké i malé, ošklivé a hezké. Jejich jedinou konkurencí - Microsoft má opravdu jen zlomek lidí a Blackberry se nedávno z obchodů odporoučelo -  jsou telefony od Applu, které umí být jen hezké, velké i malé a drahé.

Tak drahé, že Apple si pořád bere víc než polovinu z celkového zisku z prodeje telefonů na planetě, i když podíl jeho telefonů klesá (teď je jich zhruba osmina), zatímco Android trhá rekordy a roste. Apple má i v téhle situaci řadu výhod: jeho fanoušci jsou věrní. Mít Apple je prestižní záležitost. A majitelé Applu jsou ochotnější za software platit. Takže přes klesající podíl se pořád vyplatí psát programy pro oba operační systémy. Což je pro každého výrobce naprosto klíčové.

Doba, kdy budou uživatelé iPhonů zažívat to samé, co dnes zažívají lidé s microsoftím telefonem (“aha, tohle je docela šikovné, ale na tomhle to nejde”), je tedy ještě daleko. Ale možná ne v nedohlednu.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].