Miloš Zeman se sice stylizuje do role ochránce chudých a bohatých, ale pohled na jeho transparentní účet dokládá, že je financován především exekutory.

Kromě exekutora Jiřího Krále jde o to, že předseda Zemanovy strany SPOZ Vratislav Mynář ovládá firmy Tessile ditta a.s., Tessile ditta services a.s. či CREDIT MANAGEMENT a.s. Tyto firmy jsou správci a druhotní vlastníci pohledávek pražského dopravního podniku a dalších firem a  „dodavateli zakázek“ pro některé exekutorské úřady.

Historie Věcí veřejných s.r.o. se může opakovat - po případném úspěchu Miloše Zemana v prezidentských volbách lze očekávat, že SPOZ zamíří do Poslanecké sněmovny a vystřídá VV. Novým Vítem Bártou a jazýčkem na vahách se stane pan Mynář a místo detektivní agentury bude stát spoluřídit firma živící se z přiznaných nákladů řízení a dalších výnosů z vymáhání a exekucí drobných pohledávek.

Není asi pochyb, že exekuce utržené ze řetězu a jejich hromadné zneužívání jsou jedním z důvodů toho, proč se stále více sociálně slabších lidí v této zemi staví proti systému a proč jsou současným vývojem tak zklamáni. Všimnou si toho, kdo platí Zemana, levicoví voliči, nebo je pro ně důležitější strašení sudeťáky?

01
01 • Autor: Respekt

02
02 • Autor: Respekt

03
03 • Autor: Respekt

04
04 • Autor: Respekt

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte