Americký prezident obchází tradiční média internetovými debatami. Ale otázky nedostává takové, jaké by si přál.

Barack Obama si zase o trochu více ochočil internet. Po předvolebních spamech „Vote for Change“, profilech na na MySpace, Facebooku, YouTube a vlastní sociální síti my.barackobama.com nyní k obrazu svému přetváří oficiální web Bílého domu. Zavedl psaný blog, pravidelný sobotní videoblog, minulý týden rozjel na těchto stránkách vlastní 70minutovou internetovou debatu. A byl to úspěch – od 92 tisíc lidí přišlo přes 104 tisíce otázek. Obamova strategie je jasná – rozšít své mediální portfolio o nové médium, kde podmínky neurčují dramaturgové a moderátoři, ale on sám. Místo čekání na pozvání do „60 minutes“ televize CBS nebo časování tiskovek na dobu večerních zpráv tak může na své vlastní platformě sdělovat svou politiku voličům. Vzhledem k masové sledovanosti to následně musí tradiční média přebrat do svého vysílání.

Jedna věc se ale internetovým stratégům Bílého domu nepovedla. Klíčovým momentem první internetové debaty bylo hlasování lidí o jednotlivých otázkách. Svoji podporou či protestem měli stanovit ty nejdůležitější otázky v jednotlivých sekcích od vzdělávání až po rozpočet. Jenže prakticky ve všech kategoriích se umístila nejvýše podobná otázka: „Pomohla by americké ekonomice legalizace a danění marihuany?“ Obamovi nezbylo než si z toho udělat legraci a pak si vybrat další otázky, které chce zodpovědět. Tím ale vlastně popřel název celé debaty „Open for Questions“, protože na nejpopulárnější dotazy neodpověděl.

Z českého pohledu je Obamova potíž s propagátory legalizace marihuany v něčem úlevná. Nejsou to jen čtenáři českých zpravodajských webů, kteří se specializují na kladení irelevantních otázek a invektiv.

Uvidíme tak, jak se s problémem internetového davu vypořádá Bílý dům při dalším pokračování série internetových debat s americkým prezidentem „Open for Questions“.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte