0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Aktuálně9. 9. 20063 minuty

Paroubkův nový puč

Jiří Paroubek nedá spoluobčanům vydechnout. Poté co parlamentní volby označil za puč srovnatelný s rokem 1948, přišel nyní s další teorii spiknutí.

216-vobr-vobrazek170.jpeg • Autor: Respekt
216-vobr-vobrazek170.jpeg
216-vobr-vobrazek170.jpeg • Autor: Respekt

Jiří Paroubek nedá spoluobčanům vydechnout. Poté co parlamentní volby označil za puč srovnatelný s rokem 1948, přišel nyní s další teorii spiknutí. Prý se nejmenované kruhy blízké ODS rozhodly vypracovat plán, jak Jiřího Paroubka v médiích diskreditovat. Dalo by se namítnout, že nikdo nevede lepší diskreditační kampaň proti šéfovi ČSSD než on sám, ale vezměme jeho slova vážně a nahlédněme do onoho plánu, který nechal zveřejnit na internetu.

↓ INZERCE
Inzerce Budvar
Inzerce Budvar

Píše se tam, že proti Paroubkovi by se dala využít éra, kdy za minulého režimu pracoval v podniku Restaurace a jídelny. Jenže text zároveň konstatuje, že nejsou žádné důkazy a ani svědci nepůsobí přesvědčivě, protože jejich „tvrzení jsou značně osobní, neprůkazná“. Nedá se to tedy využít. Dále se v dokumentu konstatuje, že by se mohla zužitkovat údajná spolupráce s StB. Avšak údajní pamfletisté překvapivě uzavírají, že to „nestojí téměř za komentář“.

Další v řadě inspirací pro možnou diskreditaci je období, kdy Paroubek fungoval na pražském magistrátu coby náměstek primátora. Ano, i tady se píše, že to je asi na nic, protože se jedná o „mediálně složitou“ kauzu. Šlo by ještě využít napojení šéfa ČSSD na podezřelou rodinu Kočků. Co by ale čert nechtěl, i zde se konstatuje, že to už bývalý premiér „efektivně“ odrazil, protože jde o samé „bizarnosti“. Jediné, co je prý „zajímavě využitelné“ jsou Paroubkovy milenky.

Je třeba bez okolků říct, že tak legrační dokument tu nebyl od pověstného kufříku Miloše Zemana, kterým v roce 1998 chtěl dokázat spiknutí proti ČSSD a snahu o policejní převrat. Pak se ukázalo, že to byly všechno dětské padělky. Dnešní Paroubkův dokument je vlastně naivním pokusem, jak jej obhájit. U každé aféry jsou totiž uvedeny především argumenty v jeho prospěch. A jestli si někdo myslí, že by politikovi, kterému ze všeho nejvíce chybí sexappeal, ublížila v očích veřejnosti milenka, tak snad skutečně spadl z Marsu. Copak by takhle někdo chtěl někoho zničit?

Dokument je směšný, nikoli však postup Jiřího Paroubka. Dokazuje to, že jeho zoufalství ze ztráty moci v něm vyvolává odhodlání zneužít cokoli. Opět straší veřejnost temnými a neidentifikovanými silami, navíc se v dokumentu uvádí, že MF Dnes a internetový deník Aktuálně kooperují spiknutí proti němu. Je to další útok na nezávislá média a má to u lidí vytvořit dojem, že jim nesmí věřit. Doufejme, že se stane přesný opak a všechny zmiňované kauzy se dobře prošetří.


Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].