Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Nenašli jste, co hledáte?

Napište na [email protected]

Nenávist

"Do konce roku chcípneš rukou lidu." Jaké výhrůžky dostávají veřejně činní lidé

Andrej Babiš žádá své spoluobčany, ať se uklidní. Nenávist je ale běžnou součástí veřejného prostoru už dávno

V úterý oznámil Andrej Babiš, že kvůli agresivním vzkazům a výhrůžkám ukončuje tu část své prezidentské kampaně, kde se potkává s lidmi. Na mimořádně svolané tiskové konferenci chtěl po tuzemské společnosti, aby se uklidnila. “Přestaňme se zlobou, nenávistí, agresivitou. Zastavme to,“ vyzval veřejnost. Na sebe ovšem tuto výzvu nevztahuje, protože se ho prý vyvolávání nenávisti netýká. Přitom prokazatelně děsí před volbami voliče hrozbou války, do níž je má “zatáhnout” jeho konkurent Petr Pavel. V minulých volbách se zase snažil Pirátskou stranu lžemi o tom, že lidem do “domů a bytů nastěhují migranty”. Jeho spolustraník Karel Havlíček to v nedávném rozhovoru pro Respekt označil za “kampaň, kdy jsou na sebe strany drsné”.  V souvislosti s prohlášeními Andreje Babiše jsme požádali několik osobností českého veřejného prostoru, aby nám ukázaly, jaké zprávy a výhrůžky chodí jim.


 Vít Rakušan, ministr vnitra, STAN


Klára Kalibová, advokátka. Kalibová je dlouhodobě zabývá pomocí obětem trestných činů, zločinům z nenávisti, úzce spolupracuje s organizací In Iustitia.

"Snad začne Válka a ty svině budeme beztrestně mrzačit!"

 "Čili boj proti projevům nenávisti je v podstatě čirý projev nenávisti. Je to boj proti lidské přirozenosti. Zpýčený, naprosto zdegenerovaný a vymrdaný jedinec zasluhují extrémně krutou formu smrti a myslím si, že do této skupiny patří například i ta smradlavá kunda Kalibová, který bojuje proti projevům nenávisti a který, dle mého skromného názoru, nezasluhuje nic jiného než projev nenávisti říká, toto nesmíte nenávidět. Nenáviďte si co chcete, třeba prezidenta vlastní kolonie, ale TOHLE nenávidět nesmíte. Vaše emoce ve mně vzbuzují emoce. A nebo zůstat spolu a tak trochu si zavůůdůůovat. Takhle jsme přátelé, s přáteli zatočili se slečnou Neziskovkou, KaliTučnou. Doufám, že bude mít migrénku aspoň deset let."


Markéta Pekarová Adamová, předsedkyně poslanecké sněmovny, TOP09


Kateřina Gamal Richterová, spolupracovnice iniciativy Hate Free


Mikuláš Ferjenčík, bývalý poslanec za Pirátskou stranu


Olga Richterová, poslankyně za Pirátskou stranu


Ondřej Lochman, poslanec za STAN

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].