Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Z nového čísla

Dorazí sem daň ze sexu?

Legalizace nejstaršího řemesla má příjemné stránky i pro státní kasu

Dnes ještě bez daně.
Dnes ještě bez daně. • Autor: Profimedia.cz

Když si radní v Kolíně nad Rýnem před časem lámali hlavy, jak zalátat díru vyvrtanou v rozpočtu sociálními reformami, sáhli k neotřelému nástroji: Kolín coby první německé město uvalil paušální daň na placený sex a od té doby inkasuje od svých prostitutek zhruba milion eur ročně.

V Česku pracuje podle odhadů deset tisíc prodejných žen a neoficiální zisky z jejich práce jsou srovnatelné s ročním výdělkem automobilky Škoda. Daně zatím neplatí, to se však brzy může změnit.

Sama se svým frajerem
„Prostituci není reálné účinně zakázat, je ale možné stanovit taková pravidla, aby nenarušovala veřejný pořádek a nepředstavovala vážné zdravotní či kriminální ohrožení,“ argumentovali loni ve shodě se zdravým rozumem pražští zastupitelé, kteří se rozhodli zakročit proti šířící se nákaze syfilis mezi českými prostitutkami a stoupajícímu počtu nevěstinců v centru hlavního města. V září 2010 předložili návrh zákona na legalizaci prostituce, v pořadí třetí tuzemský pokus za posledních deset let. V Česku je totiž zakázáno kuplířství a obchod s lidmi, prostitucí jako takovou se ale celostátní zákon nezabývá; jednotlivé obce ji mohou postihovat coby přestupek.

Celý článek si můžete přečíst v novém čísle Respektu 30/2011, které vyjde v pondělí 25. 7. 2011.

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte