Klasické kino už nestačí a diváci i velké firmy objevují kouzlo „secret cinema“.
Klasické kino už nestačí a diváci i velké firmy objevují kouzlo „secret cinema“. • Autor: Karel Cudlín

Dvoumetrový čahoun v tmavém taláru vykřikuje se šíleným jasem v očích apokalyptická hesla. Lunatického panikáře s Biblí v ruce periodicky pacifikují omaskáčovaní ozbrojenci se zdravotnickými páskami.

Právě vrcholí večerní špička a cestující ve vestibulu stanice metra Nové Butovice se vášnivě dohadují, co tahle performance znamená. Tím spíš, že z vagonů vystupuje nápadně velké množství lidí, jejichž outfit prozrazuje, že se rozhodně nevracejí z práce: kostkované košile, kožené bundy a jiné propriety, které vládly v 70. letech.

Je začátek ledna a my sledujeme návštěvníky už třetího tajného filmového představení českého projektu Cinema Royal. Jeho účastníci se na Facebooku dozvěděli jisté indicie: například doporučený dress code nebo odkazy na blíže nespecifikovanou katastrofu spojenou s infekcí. Místo konání a promítaný film – pro klasické diváky poměrně klíčové informace – zůstávají až do poslední chvíle v tajnosti.

Celý článek jana Gregora si můžete přečíst v novém čísle Respektu, které vychází v pondělí 24. 1. 2011.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte