Old frying pans and cooking pots hanging on a wooden wall
Autor: Profimedia

Když letos v létě vyšel v Respektu rozhovor s vědkyní působící v USA Klárou Matouškovou (číslo 29/2022), která mluvila o chemikáliích kolem nás a upozornila mimo jiné na potenciální škodlivost teflonu, čekala jsem do druhého dne revoluci v našich kuchyních. Hromadné vyhazování teflonových pánví, krach společností vyrábějících teflonové nádobí, žaloby za újmu na zdraví, kurzy vaření na nerezu. Ve své fantazii jsem viděla i svážkovou službu s nápisy „biohazard“ pro restaurace, které se budou teflonu zbavovat ve velkém, potíže s likvidací odpadu atd. Nic z toho se ale nedělo. První, druhý týden, a dokonce ani následující týdny. Ne že bych nám přála paniku, ale fakta o teflonu jsou vážná a zrevidovat obsah kredencí je nutné.

Co vlastně lékařka a etička Klára Matoušková řekla pro naše kuchyně tak podstatného? „V teflonu jsou perfluorované látky, takzvané PFAS, které mají dvě úžasné vlastnosti: odpuzují mastnotu a jsou nesmáčivé. Jenže při vaření a pečení látky z teflonu rovněž přecházejí do potravin a do lidského těla, odkud už se jen těžko dostanou. Kvůli svému poločasu rozpadu v řádu desítek až tisíců let v přírodě přetrvávají téměř nekonečně dlouho a vysloužily si tak přezdívku „věčné chemikálie“. Nebezpečné jsou proto, že jsou to tzv. endokrinní disruptory, které narušují hormonální signalizaci, tedy i plodnost. Postupně se zjistilo, že nenarušují jen hormonální, ale taky imunitní a nervový systém a v neposlední řadě metabolismus, a to v průběhu celého života.

A v tuto…

1_obalka_R47
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R47
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte