Je to podezřelé. Všude kolem je spousta lidí bez obočí. Vypadají trochu jako vajíčko a trochu jako mimozemšťani. A rychle jich přibývá. A my se ptáme: jsou opravdu z jiné planety? A co mají v plánu? Obočí i lidstvo je v ohrožení.

Při kontaktu s mimozemskou civilizací je ovšem potřeba zachovat klid, proto si nyní shrneme fakta. Co víme? Že rapperka Doja Cat si oholila obočí v přímém přenosu na Instagramu – záznam je k vidění i na You-Tubu. Že se u toho mimozemsky chechtala a měla na sobě barevné háčkované šaty, které vypadaly spíš jako oděvní součástka Venušanky. Dále tu máme sestry Kardashianovy, slavnou rodinu, u níž by nikoho nepřekvapilo, kdyby na Zemi přiletěla v létajícím talíři. Kim Kardashian a její sestřička Kylie Jenner se již také objevily na fotkách se zesvětleným obočím. Přidávají se i další celebrity. A dokonce i modelka Cara Delevingne, která zhruba před deseti lety naučila ženy nosit obočí pořádně tlusté,  husté a tmavé. Teď se vyfotila s obočím skoro neviditelným. Mohla by lidská bytost zrozená na Zemi takto zcela změnit své postoje i vzhled? To asi stěží.

Takže je jasné, že osoby bez obočí nejsou z tohoto světa. A tohle byly jenom ty nejslavnější. Instagram a TikTok je plný žen bez obočí nebo s barevným obo čím nebo s květinovým vzorem místo obočí – a jsou i takové, které k tomu mají červené oči. Prý kontaktní čočky. Anebo spíš alergická reakce na vzdušný kyslík v zemské atmosféře? Ha?

Samozřejmě, všichni se tváří, že je to prostě jenom další trend.…

1_obalka_R47
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R47
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1334

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte