Nekupujte Huggyho. Zabije vás a vycucne vám míchu. Ano, ten trendy plyšák jménem Huggy Wuggy, kterého teď prodávají v každé večerce i v seriózních hračkářstvích. Méďa s dlouhými končetinami a širokým úsměvem. Je tak hezky barevný, tak roztomilý. Prosím, škemrají děti. Ale víte, proč se tak zubí? Chce žrát lidské maso.

To bylo tak. Na blíže neurčeném místě existovala továrna na hračky. Byl to veselý svět plný plyšáků a barevných kostek. Vládl mu vlídný Huggy Wuggy, který každého s láskou obejmul, a všechny děti tam byly šťastné. Tamní vývojáři však chtěli ještě hebčí plyš pro ještě rozzářenější dětské úsměvy. Vyvíjeli a vyvíjeli – až jim Huggy zmutoval. Pak zmasakroval vývojáře a do továrny pocákané jejich krví se už nikdy nikdo neodvážil.

Tenhle příběh vypráví počítačová hra Poppy Playtime. Zve děti do opuštěných herniček, kde slídí Huggy Wuggy a hledá, koho by obejmul. A sežral. A už běží a zpívá: „Jsi sám. A já mám hlad.“ Z toho by se hrůzou počural i ten nejodrzlejší teenager. A menší bratříček taky, děti piští zděšením, a přesto či proto Huggyho všichni chtějí.

Ne tak rodiče. Z celého světa přicházejí znepokojivé zprávy. Třeba že si děti na hřišti hrají divné hry, při nichž se objímají, a pak někdo brečí. Počítačová hra je oficiálně od dvanácti let, ale roztomilý Huggy se líbí i mladším, kteří si ho pak pustí někde na videu. A pak taky brečí a pořád brečí a bojí se svých vlastních hraček. Ale nedivíme se jim.

U hraček člověk nikdy neví. Vzpomeňme na panenku…

1_obalka_R36
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R36
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1333

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte