64_MIX_SERIAL_Disney+
Svět očima Jeffa Goldbluma

DĚLNÍCI KULTURY

Součástí tohoto čísla Respektu je samostatný sešit Sezona s Literární přílohou a našimi kulturními tipy na léto. Minulé dva roky jste něco podobného v časopise najít nemohli. Kromě on-line filmů, televizních seriálů a nových knižních titulů se vzhledem k pandemii nedalo až do poslední chvíle spoléhat, že se plánovaný koncert, festival nebo výstava opravdu uskuteční. Veškerý kulturní provoz byl závislý na rozhodnutí hygieniků, respektive vlády, zda alespoň na chvíli uvolní karanténní šrouby, nebo je zase naopak o něco více přitáhnou.

Věřme, že letos už letní kulturní sezona proběhne bez podobných problémů. Zaslouží si to nejen hladoví diváci, posluchači a návštěvníci akcí, ale také jejich pořadatelé a účinkující. Kdo nezažil, jaké je to muset na bezmála dva roky přerušit nebo minimálně radikálně osekat svoji práci, která ho živí, měl by mít na paměti, že spousta lidí takové štěstí neměla. Nyní je ta pravá chvíle je návštěvou akcí, jejichž reprezentativní výběr najdete v naší příloze, podpořit. Zaslouží si to.

Když jsme přílohu dávali dohromady, bylo příjemné zjišťovat, že drtivá většina tradičních akcí poběží i po vynucené pauze. Včetně těch, které loni či předloni pořadatelé dali celé dohromady, ale nakonec je museli těsně před začátkem zrušit. Je obdivuhodné, že málokoho frustrace pramenící logicky z podobných traumatických zážitků srazila na kolena a poslala ho zabývat se pracovně něčím jiným, s čím nebude mít takové nervy. A to zde…

1_obalka_R26
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 53 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R26
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 53 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte